Nowy numer 42/2019 Archiwum

Golec uOrkiestra zagra dla RDN

Diecezjalna rozgłośnia zaprasza swoich słuchaczy do świętowania srebrnego jubileuszu.

W Centrum Sztuki Mościce odbędzie się 5 stycznia jubileuszowa gala diecezjalnego radia RDN z okazji 25-lecia działalności.

- Będą założyciele diecezjalnej rozgłośni, jej dyrektorzy, byli i obecni pracownicy, goście, z którymi współpracujemy na co dzień, oraz słuchacze, którzy na naszej antenie wygrali specjalne wejściówki. Zaplanowano krótki program artystyczny i koncert zespołu Golec uOrkiestra - mówią organizatorzy.

Z kolei 6 stycznia o godz. 12 Mszę św. w intencji radia i jego słuchaczy w tarnowskiej katedrze odprawi biskup tarnowski Andrzej Jeż. Po Eucharystii spod katedry do kościoła oo. bernardynów wyruszy orszak Trzech Króli. Msza św. będzie transmitowana przez RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Z okazji 25. rocznicy powstania radia ukazała się książka Jerzego Olszówki, prezentera i realizatora pracującego w rozgłośni od początku.

- Chciałem upamiętnić te chwile, które towarzyszyły nam na początku działalności radia. Jak to wszystko się zaczęło? Kto pracował na początku? Jak to radio później się rozwijało ? Lata lecą i mniej osób będzie to pamiętać. Po prostu chciałem przeczytać taką książkę, więc musiałem sobie ją napisać - mówi Jerzy Olszówka.

W książce pokazane jest radio od kuchni. Są również wywiady z twórcami radia, ks. Ryszardem Piaseckim, ks. Michałem Drożdżem i ks. Józefem Klochem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL