Nowy numer 3/2021 Archiwum

Po odpust do św. Wawrzyńca

Uczestnicząc w nabożeństwach jubileuszowych w kościele parafialnym w Nowym Sączu-Biegonicach, można zyskać odpust zupełny.

W I niedzielę Adwentu 2018 roku w parafii św. Wawrzyńca w Nowym Sączu - Biegonicach rozpoczął się rok jubileuszowy z okazji 750-lecia powstania parafii. Uczestnicząc w nabożeństwach jubileuszowych w miejscowym kościele i odmawiając specjalne modlitwy można zyskać odpust zupełny. Dekret w tej sprawie wydała Penitencjaria Apostolska.

Główne uroczystości jubileuszowe zostały zaplanowane na sierpień 2019 roku, ale przez cały czas trwania roku jubileuszowego można uczestniczyć w wielu wydarzeniach organizowanych przez parafię.

Chcących lepiej poznać prawdy wiary parafia zaprasza do Szkoły Wiary. Najbliższe spotkanie, które odbędzie się 24 stycznia o godz. 18.45, będzie poświęcone jedności Kościoła. Z kolei 25 stycznia o 18.45 w Kinie pod Aniołami (sala na plebani) będzie można obejrzeć film „Ziemia Maryi”.

Parafia zaprasza także do udziału w konkursie wiedzy na temat patrona i historii parafii. W konkursie może wziąć udział każdy chętny niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania. Obowiązuje znajomość książki „Święty Wawrzyniec. Nasz wielki Patron” dostępnej w parafii oraz skrótu jej historii, który można pobrać TUTAJ.

Zwycięzca konkursu, który zdobędzie minimum 75 procent możliwych punktów weźmie udział bezpłatnie w 10-dniowej parafialnej pielgrzymce do Rzymu „Do grobu św. Wawrzyńca” we wrześniu 2019 roku.

W ostatnią niedzielę stycznia odbędzie się także noworoczne spotkanie dla członków grup działających w parafii. Na stronie internetowej parafiabiegonice.pl można śledzić kolejne wydarzenia roku jubileuszowego. Zapraszamy do obejrzenia promocyjnego filmu zrealizowanego z okazji jubileuszu parafii:

Jubileusz 750-lecia parafii św. Wawrzyńca. Świętuj razem z nami.
Parafia Biegonice Nowy Sącz

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama