Nowy numer 42/2019 Archiwum

Szansa na ewangelizację przejdź do galerii

W Limanowej Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami miasta piąty raz.

Oddział Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy parafii Matki Bożej Bolesnej w Limanowej wraz z Urzędem Miasta Limanowa zorganizował już po raz piąty Orszak Trzech Króli.

Jak co roku, tak i tym razem, Mędrcy przybyli konno. Orszak poprowadziła kapela Króle, która pięknym śpiewem zachęciła do wspólnego kolędowania uczestników orszaku także po Mszy św.

- W orszaku wzięły m.in. udział grupy kolędnicze, a także całe rodziny, które ufamy, że w duchowy sposób będą mogły jeszcze raz pochylić się i zastanowić nad tajemnicą przyjścia na świat Jezusa Chrystusa Zbawiciela Świata. Orszak jest dla nas bardzo ważnym wydarzeniem ewangelizacyjnym. Z każdym rokiem staramy się zaangażować w jego organizację coraz większą grupę osób. W tym roku inscenizację przygotowała młodzież działająca przy naszej parafii w Ruchu Czystych Serc, Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza.

Pomagali nam pracownicy Wydziału Promocji Urzędu Miasta Limanowa, a także członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Wspólnoty Rodzin Mamre oraz nauczyciele i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Limanowej.

Chcemy ewangelizować, przechodząc przez ulice, chcemy przypominać o orędziu nadziei i miłości, jaką przyniósł Jezus, rodząc się przed 2 tysiącami lat w Betlejem - mówią duszpasterze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Polecane filmy