Nowy numer 2/2021 Archiwum

Szansa na ewangelizację przejdź do galerii

W Limanowej Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami miasta piąty raz.

Oddział Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy parafii Matki Bożej Bolesnej w Limanowej wraz z Urzędem Miasta Limanowa zorganizował już po raz piąty Orszak Trzech Króli.

Jak co roku, tak i tym razem, Mędrcy przybyli konno. Orszak poprowadziła kapela Króle, która pięknym śpiewem zachęciła do wspólnego kolędowania uczestników orszaku także po Mszy św.

- W orszaku wzięły m.in. udział grupy kolędnicze, a także całe rodziny, które ufamy, że w duchowy sposób będą mogły jeszcze raz pochylić się i zastanowić nad tajemnicą przyjścia na świat Jezusa Chrystusa Zbawiciela Świata. Orszak jest dla nas bardzo ważnym wydarzeniem ewangelizacyjnym. Z każdym rokiem staramy się zaangażować w jego organizację coraz większą grupę osób. W tym roku inscenizację przygotowała młodzież działająca przy naszej parafii w Ruchu Czystych Serc, Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza.

Pomagali nam pracownicy Wydziału Promocji Urzędu Miasta Limanowa, a także członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Wspólnoty Rodzin Mamre oraz nauczyciele i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Limanowej.

Chcemy ewangelizować, przechodząc przez ulice, chcemy przypominać o orędziu nadziei i miłości, jaką przyniósł Jezus, rodząc się przed 2 tysiącami lat w Betlejem - mówią duszpasterze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama