GN 3/2021 Archiwum

Symfonia świata przejdź do galerii

W Łącku Jezusowi kolędowali ludzie, a i zwierzęta w żywej szopce przemówiły swoimi głosami.

6 stycznia z łąckiego rynku do parafialnego kościoła wzorem ubiegłych lat przybył Orszak Trzech Króli, by oddać pokłon i złożyć dary Jezusowi Chrystusowi podczas Eucharystii sprawowanej o godz. 12.

Orszak w drzwiach kościoła powitał ks. proboszcz Jacek Miszczak. Zanim jednak Mędrcy dotarli do łąckiego Betlejem, wcześniej u Heroda pytali o miejsce narodzenia Mesjasza.

Wraz z mędrcami podążali w orszaku kolędnicy misyjni, którzy posłani przez Kościół w święto św. Szczepana 27 grudnia odwiedzali rodziny w parafii. Składali oni Jezusowi w darze swój trud kolędowania dla rówieśników w krajach misyjnych, śpiewając pastorałkę „Świeć, gwiazdeczko mała, świeć”.

W orszaku szły również dzieci, które przez cały Adwent przychodziły na Roraty, by dobrze przygotować się do spotkania z Panem Jezusem. Dzieci złożyły obok szopki kosz pełen serduszek, na którym wypisane zostały dobre uczynki spełniane podczas Adwentu oraz lampion. Dzieci z kolei zaśpiewały „Gore gwiazda Jezusowi”. Wszystkie dzieci ze scholi Anny Muszyńskiej, które cały rok śpiewają i grają podczas niedzielnych Eucharystii o godz. 12 dedykowały kolędę „Jezusa Narodzonego”.

W orszaku przybyła też młodzież. Przyniosła ona ze sobą swoje młode życie, plany i marzenia. Jej przedstawiciele z dwóch zespołów muzycznych wykonali po jednym utworze. Jako pierwszy wystąpił zespół SNONIF, który zaśpiewał „Pastorałkę najlepszych przyjaciół”. Po nim wystąpił drugi zespół młodzieżowy Light of Life, który wykonał  kolędę „Oj maluśki”.

Po młodzieży swój pokłon nowo narodzonemu Dziecięciu złożył zespół regionalny „Górale Łąccy”. Wykonał on m.in. Pastorałkę „Hej po kolondzie”. W orszaku przybyli wraz z Trzema Królami także chórzyści z naszego parafialnego chóru „Zew Gór”. Zaśpiewali oni dla Jezusa utwór „Witaj, gwiazdko złota”.

Oprócz wymienionych grup przybyli w orszaku całe rodziny, jak również górale w strojach regionalnych. Punktem kulminacyjnym Orszaku Trzech Króli była wspólna Eucharystia.

Po niej udaliśmy się w kierunku budynków gospodarczych, gdzie wspólnie kolędowaliśmy przy żywej szopce. Do śpiewu dołączyły głosy zwierząt: kucyków, pawi, perliczek, indyków, kaczek, świnek, cielaka, królików, owiec. Tu odbył się też konkurs na najpiękniejsze przebranie kolędnicze. Orszak Trzech Króli zorganizowany został we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łącku. O zwierzęta w szopce zadbali Krzysztof Maciuszek i Marceli Franczyk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama