Nowy numer 49/2020 Archiwum

Spotkały się dwa światy... i tylko z pozoru różne przejdź do galerii

Na scenie Oratorium św. Kingi bocheńska wspólnota "Wiara i Światło" wystawiła jasełka "Narodzony z miłości".

Jasełka pt. “Narodzony z miłości” w wykonaniu naszej wspólnoty były nietypowym przedstawieniem życia dwóch rodzin, tej świętej z Nazaretu i współczesnej, nam jako wspólnocie "Wiara i Światło" bardzo bliskiej.

W klimat tajemnicy narodzenia wprowadziły nas anioły, które nieustannie towarzyszą naszej wspólnocie, dlatego nie mogło ich tutaj zabraknąć. A były to anioły zaufania, radości, pokoju i nadziei. Świece symbolizujące ich obecność przyświecały nam do samego końca przedstawienia, ale wierzymy, że ich blask będzie oświetlał także naszą codzienność.

Scena dzielona światłem, zwiastowanie Maryi, Jej zmieszanie, a z drugiej strony młodzi rodzice z wizytą u lekarza, który informuje, że ich dziecko będzie wyjątkowe, że będzie chore. I tak jak Maryja stała się służebnicą Pańską, tak i matka przyjmuje swoje niepełnosprawne dziecko.

Niepewność i wyczekiwanie w końcu zamieniają się w radość, radość narodzenia... z miłości. Bóg się rodzi w stajence, dziecię przychodzi na świat w kochającej się rodzinie. Do Jezusa przychodzą pasterze, do rodziny i dziecka przychodzą krewni i znajomi. Ileż tu ciepła i pokoju.

Pokój serca jednak został zachwiany, bo tak jak Jezusa nie wszyscy wyczekiwali, tak i dziecko niepełnosprawne nie przez wszystkich było akceptowane. Choć na scenie, po stronie, gdzie znajdowała się rodzina, wydawało się, że są już wszyscy, niespodziewanie padają słowa “szkoda tylko, że Ty, Mamo, nie chciałaś być dzisiaj z nami”. W kolejnych scenach daje się odczuć moc wigilijnej nocy i jak królowie przybyli z darami, tak babcia dziecka staje w progach domu, by przeprosić za skamieniałe serce, brak akceptacji i wsparcia.

I nagle te dwa światy w pokoju i miłości stają się jednością, stojąc przed żłóbkiem i kołyską, trzymając się za ręce, odśpiewując pełną emocji piosenkę: "Bóg się, Mamo, nie pomylił, NARODZIŁEM SIĘ Z MIŁOŚCI”.

Ostatnim punktem przedstawienia było radosne przywitanie Bożej Dzieciny skoczną kolędą “Jezusa Narodzonego”, podczas której nie obyło się bez tańców, a i publiczność też nas wsparła swoim śpiewem i oklaskami ;)

Podziękowania kierujemy do wszystkich osób, które pomogły nam w organizacji jasełek. Nie ukrywamy, że była to liczna grupa, dlatego też za otwarte serce, poświęcony czas, wsparcie duchowe, materialne i techniczne, za wszelkie dobro... szczere Bóg zapłać: parafii św. Mikołaja w Bochni za udostępnienie Oratorium św. Kingi; Dj Hugo & Dj Redshock za obsługę i użyczenie sprzętu nagłaśniającego; Stowarzyszeniu RAZEM Łatwiej za wypożyczenie mikrofonów; kapelanowi za słowo wstępu i zakończenia; przedstawicielom mediów za relację oraz zdjęcia; rodzinom członków naszej wspólnoty za użyczenie wszelkich przedmiotów i gadżetów, które niespodziewanie znikały z domów, by znaleźć się na scenie podczas jasełek; pozostałym osobom, które pomogły technicznie w sytuacjach awaryjnych (bo i takich nam nie zabrakło), zaangażowanym w promocję wydarzenia (plakaty, zaproszenia, ogłoszenia) oraz jego utrwalenie na fotografiach i video.

Dziękujemy wszystkim gościom przybyłym na nasz występ za obecność i wsparcie finansowe naszej działalności. I choć na końcu, to tak na prawdę najważniejsze podziękowania kierujemy do aktorów za podjęty trud, poświęcony czas... za chęć zrobienia czegoś, co można zmierzyć tylko sercem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama