Nowy numer 42/2019 Archiwum

Panama u Karoliny

Styczniowa droga krzyżowa szlakiem męczeństwa błogosławionej odbędzie się w duchowej łączności ze Światowymi Dniami Młodzieży 2019.

- W duchowej łączności z Światowymi Dniami Młodzieży w Panamie, na tydzień przed drogą krzyżową, którą przeżywać będzie młodzież z papieżem Franciszkiem, serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli bł. Karoliny na drogę krzyżową szlakiem męczeństwa 18 stycznia o godz. 15. Wyruszymy z domu bł. Karoliny z kopią krzyża ŚDM, ikoną Matki Bożej Salus Populi Romani oraz relikwiami i feretronem bł. Karoliny - mówi ks. Zbigniew Szostak, kustosz sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

Bł. Karolina jest patronką polskiej młodzieży. To młodzi Polacy będą najliczniej reprezentowaną grupą spośród pielgrzymów z Europy w czasie ŚDM Panama 2019 .

Rozważania Drogi Krzyżowej szlakiem męczeństwa błogosławionej poprowadzi dekanalny duszpasterz młodzieży ks. Jakub Misiak wraz z młodymi z Radłowa. Po nabożeństwie odbędzie się w sanktuarium bł. Karoliny uwielbienie i Msza św. z modlitwą o uzdrowienia.

Panama u Karoliny   Kliknij w plakat - poznasz szczegóły Wydarzenia te będą także transmitowane przez profil sanktuarium na Facebooku oraz kamery internetowe.

Młodzież z diecezji tarnowskiej do Panamy wyleci już 14 stycznia. Wraz z nią na Światowe Dni Młodzieży jedzie 12 księży i 2 siostry zakonne.

Wydarzenia centralne ŚDM Panama 2019 odbywać się będą się od 22 do 27 stycznia w stolicy Panamy. Poprzedzą je tzw. Dni w Diecezjach od 17 do 21 stycznia. Młodzież z diecezji tarnowskiej spędzi je w diecezji Penonome i dla niej rozpoczną się one dwa dni wcześniej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL