Nowy numer 42/2019 Archiwum

Do Luszowic po odpusty

Kościół pw. św. Józefa w Luszowicach otrzymał papieski przywilej z okazji 100-lecia swojego istnienia.

Penitencjaria Apostolska z polecenia papieża Franciszka udzieliła kościołowi parafialnemu w Luszowicach przywilej odpustu zupełnego na czas roku jubileuszu 100-lecia istnienia tejże świątyni.

Odpust ten pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego) mogą zyskać pielgrzymi nawiedzający kościół parafialny w Luszowicach i uczestniczący w uroczystościach jubileuszowych. Mogą go otrzymać także ci, którzy przyjdą do luszowickiego kościoła na indywidualną modlitwę zakończoną odmówieniem „Ojcze nasz”, Credo oraz wezwaniami do Świętej Rodziny.

Święta Rodzina z Luszowic - fragment obrazu   Święta Rodzina z Luszowic - fragment obrazu
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
Budowę obecnego kościoła pw. św. Józefa rozpoczęto w 1913 roku. Neobarokową świątynię konsekrował 3 września 1919 roku biskup tarnowski Leon Wałęga. W luszowickim kościele czczony jest obraz Świętej Rodziny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL