Nowy numer 42/2019 Archiwum

Gotowi do przyjęcia repatriantów

Gmina Zakliczyn gotowa jest na przyjęcie rodziny repatriantów z terenu byłego ZSRR.

W Charzewicach czeka na potomków polskich zesłańców przebudowany i zaadaptowany do celów mieszkalnych budynek komunalny.

Koszt przebudowy dawnego domu nauczyciela wyniósł 230 tys. zł. Samorząd gminy Zakliczyn uzyskał z budżetu państwa dofinansowanie do tego przedsięwzięcia w kwocie prawie 220 tys. zł.

- W budynku jest około 60 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej. Najprawdopodobniej przyjedzie do nas rodzina trzyosobowa. Wspólnie z Małopolskim Urzędem Wojewódzkim oraz Związkiem Repatriantów RP zajmujemy się obecnie procedurą sprowadzenia rodziny repatriantów do Polski - mówi burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

Przypomnijmy, że wcześniej uchwałę o sprowadzeniu oraz przyjęciu na swoim terytorium potomków polskich zesłańców z terenu byłego ZSRR przyjęła jednogłośnie Rada Miejska w Zakliczynie. Samorządowcy zobowiązali się do zapewnienia rodzinie repatriantów lokalu mieszkalnego oraz źródeł utrzymania w formie pomocy w znalezieniu pracy lub wsparcia socjalnego.

Najprawdopodobniej rodzina polskiego pochodzenia osiedli się w Charzewicach jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL