Nowy numer 2/2021 Archiwum

Bardzo ważni ludzie

W domu parafialnym przy kościele pw. Miłosierdzia Bożego odbyło się kolędowanie seniorów.

Parafialny Klub Seniora działający przy kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku oraz zarząd osiedla Kopaliny – Jagiełły zaprosił 15 stycznia na wspólne kolędowanie seniorów.

- Seniorzy to bardzo ważni ludzie - mówi Barbara Borowiecka, przewodnicząca zarządu osiedla i radna miejska. - Zasługują na szacunek, a z racji swojego doświadczenia mogą być dla innych drogowskazem, dzielić się swoją życiową mądrością. Dla mnie jako przewodniczącej osiedla i radnej bardzo ważna jest współpraca z Radą Seniorów i integracja międzypokoleniowa lokalnej społeczności, dlatego podejmujemy różne projekty, dla różnych grup wiekowych: dla seniorów, dla młodych rodzin z dziećmi, dla młodzieży, stąd i to dzisiejsze wspólne spotkanie - wyjaśnia pani Barbara.

Przy świątecznie zastawionych stołach, z ciastem własnego wypieku, z leżącymi w pogotowiu śpiewnikami, zasiedli zaproszeni goście i członkowie Klubu Seniora, których przywitała Bogusława Komęza, założycielka i liderka klubu działającego od kilku lat w tej brzeskiej.  

- Chciałabym, abyśmy czuli się tutaj wszyscy jak w rodzinie, jak u siebie w domu, aby takich wspólnych wieczorów było jeszcze wiele. Spotkaliśmy się, aby w miłej atmosferze porozmawiać, pośpiewać. Zachęcam do dzielenia się wspomnieniami, spostrzeżeniami i radością - powiedziała pani Bogusława, która znana jest w parafii i w brzeskim środowisku z podejmowania licznych działań społecznych.

Za swoje zaangażowanie została doceniona diecezjalnym medalem Dei Regno Servire oraz brzeskim tytułem „Siłaczka Roku 2018”. Pani Bogusława m.in. organizuje pielgrzymki do sanktuariów polskich i zagranicznych, wyjazdy turystyczno-krajoznawcze, do teatru, do kina, a także coroczny wypoczynek dla seniorów nad morzem. W ramach Klubu Seniora zainicjowała dwustopniowy kurs języka angielskiego, a we współpracy z Akcją Katolicką kurs obsługi komputera dla grupy wiekowej 50+. Dla tych i innych działań uzyskała wsparcie władz samorządowych, które włączyły ją do Rady Seniorów miasta Brzesko.  

Z seniorami spotkał się ks. proboszcz Wojciech Werner   Z seniorami spotkał się ks. proboszcz Wojciech Werner
Małgorzata Toboła
Działalność seniorów w parafii docenia również ks. proboszcz Wojciech Werner, który udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama