Nowy numer 47/2019 Archiwum

Papieskie pozdrowienia

Ojciec św. Franciszek podczas audiencji generalnej pozdrowił pielgrzymów ze Szczepanowa.

Z sanktuarium św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczepanowie wyjechała do Włoch parafialna pielgrzymka.

Głównym celem pątników jest modlitwa przy grobie św. Piotra oraz św. Jana Pawła II. - Ponad 40 lat temu, 7 maja 1978 roku, kard. Karol Wojtyła przewodniczył w Szczepanowie Mszy św. jubileuszowej z okazji 900. rocznicy męczeńskiej śmierci św. Stanisława. Była to ostatnia wizyta kard. Wojtyły w naszej parafii, a także diecezji tarnowskiej, przed wyborem na Stolicę Piotrową. Chcieliśmy podziękować za ten dar przy grobie św. Jana Pawła II. Jako pamiątkę z naszego sanktuarium zabraliśmy dla ojca św. Franciszka ikonę św. Stanisława, który urodził się w Szczepanowie, jest patronem naszej parafii, diecezji tarnowskiej i Polski - mówi ks. prał. Władysław Pasiut.

Pielgrzymi wzięli udział 16 stycznia w audiencji generalnej, podczas której papież Franciszek pozdrowił wszystkich Polaków, a zwłaszcza parafian ze Szczepanowa.

- Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów, a szczególnie grupę z sanktuarium św. Stanisława, Patrona Polski, w Szczepanowie, miejscu narodzenia tego Biskupa i Męczennika, którzy przybyli, aby przypomnieć o rocznicy wizyty, jaką św. Jan Paweł II złożył tam tuż przed wyborem na Stolicę Piotrową – powiedział papież Franciszek.

Zwracając się do wszystkich pielgrzymów z Polski wezwał ich do modlitwy m.in. za młodych, którzy przybywają do Panamy na Światowe Dni Młodzieży.

- Drodzy bracia i siostry, w komunii ze świętymi, z synowską ufnością módlcie się „Abba - Ojcze!”, prosząc o Jego błogosławieństwo dla was, dla waszych rodzin i - w tych dniach - dla młodych, których wkrótce spotkam w Panamie. Proszę, nie zapominajcie modlić się za mnie. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! - zakończył swoje przemówienie ojciec św.

Posłuchaj papieskich pozdrowień:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama