Nowy numer 42/2019 Archiwum

A papuga mówi olá, czyli cześć!

Młodzi z mieleckiej Smoczki zwiedzają okolice swego zakwaterowania w Panamie podczas dni w diecezjach.

Uczestnicy ŚDM Panama 2019, którzy wyjechali z par. Trójcy Przenajświętszej z Mielca, mieszkają w parafii św. Łukasza w Ola, w diecezji Penomone. Za sobą mają m.in. zwiedzenie okolicy swojego zakwaterowania.

Takie mamy widoki w Ola   Takie mamy widoki w Ola
KursPanama-Smoczka
- Górskie okolice miejscowości Ola, w której śpimy, są niezwykłe. Piękne widoki mamy po każdej z czterech stron świata. Papugi chodzą i latają wolno po gospodarstwie, ale żadna nie odleci. Jedna mówi nawet „Olá !” (po hiszpańsku znaczy to także - witaj, cześć) - mówią młodzi z Mielca.

Ośmioro z nich mieszka na wsi pod miejscowością Ola. W samej Ola mieszkają trzy inne osoby. Jednak codziennie do siebie dojeżdżają.

A papuga mówi Ola!   A papuga mówi Ola!
KursPanama-Smoczka
- Na wsi panują typowe dla tego miejsca warunki. Dużo zwierząt domowych, w tym papug. Podczas jedzenia na kęsy czeka masa kotów i psów. Mamy jedynie problemy z zasięgiem. Zupełnie nie przeszkadza nam prowizoryczna łazienka na zewnątrz.

Nasi rówieśnicy mają teraz wolne, więc większość czasu spędzają z nami i pokazują nam piękna okolicę. W wolnym czasie dużo kopią w piłkę i spacerują ze sobą. Wieczorami towarzyszyli nam podczas tańców. Oj, potrafią się bawić!

Dziś, czyli 17 stycznia, oficjalnie rozpoczynają się Dni w Diecezji. Spotkamy się z Koreańczykami i Gwatemalczykami. Pozdrawiamy wszystkich i prosimy o modlitwę! - dodają mielczanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL