Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kościół dla zabieganych jest w Dębicy

Parafia św. Jadwigi zaprasza na specjalne wieczory modlitwy i integracji w każdy trzeci czwartek miesiąca.

Z pomysłem, by w Dębicy organizować modlitewne spotkania, na których można byłoby wspólnie się modlić, rozmawiać o wierze i nurtujących aktualnych problemach, wyszli świeccy.

Spotkania pod hasłem „Kościół dla zabieganych” odbywają się w każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 19 w kościele św. Jadwigi w Dębicy.

ks. Rafał Jagoda   ks. Rafał Jagoda
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
- Na początku nazwaliśmy się grupą 25+, ponieważ to właśnie młodzi ludzie z tej grupy wiekowej podsunęli pomysł zorganizowania modlitewnych spotkań. Później zrezygnowaliśmy z tej nazwy, by otworzyć nasze spotkania dla wszystkich mieszkańców niezależnie od wieku - mówi opiekun grupy ks. Rafał Jagoda.

Każde spotkanie rozpoczyna się odczytaniem fragmentu Ewangelii i konferencją kapłana. Następnie trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Po modlitwie uczestnicy mogą się jeszcze spotkać przy kawie, herbacie i ciastku.

Śpiew animowały dziewczyny   Śpiew animowały dziewczyny
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
- Tematy naszych spotkań ustalamy co miesiąc. Bardzo często jest tak, że dotyczą one podstawowych prawd wiary czy zasad moralnych. Ludzie, bywa, zapomnieli już o treściach wyniesionych z katechezy szkolnej i mają nieraz najbardziej podstawowe pytania dotyczące wiary, dlatego nasze spotkania mają charakter ewangelizacyjny - dodaje ks. Jagoda.

Pani Magda na pierwsze spotkanie przyszła z ciekawości. - A teraz jestem tutaj z chęci i nawet udało mi się przyprowadzić jeszcze dwie osoby. Brakowało mi takich spotkań w Dębicy i cieszę się, że mam okazję nie tylko się pomodlić, ale także zapytać o różne sprawy związane z naszą wiarą. Ponadto mamy też czas na luźne pogaduchy i integrację całej grupy - podkreśla uczestniczka spotkania, które odbyło się 17 stycznia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama