Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zabawa z Panamą przejdź do galerii

Na szlaku męczeństwa bł. Karoliny uczestnicy Drogi Krzyżowej modlili się w intencji młodych.

Na szlaku męczeństwa bł. Karoliny w Wał-Rudzie odprawiono 18 stycznia comiesięczną Drogę Krzyżową. Tym razem teksty rozważań przygotowali młodzi z Radłowa pod przewodnictwem ks. Jakuba Misiaka. Przy poszczególnych stacjach przypomniano słowa ojca św. Franciszka z ŚDM w Krakowie, łącząc je z osobą i życiem bł. Karoliny.

Nabożeństwo zostało odprawione na tydzień przed Drogą Krzyżową, którą papież Franciszek odprawi z młodymi z całego świata w Panamie podczas Światowych Dni Młodzieży. Podczas Drogi Krzyżowej niesione były symbole ŚDM, czyli kopia krzyża oraz ikona Matki Bożej, a także flagi z logiem Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

- Łączymy się duchowo z młodymi, którzy także z naszej diecezji wyruszyli do Panamy na święto wiary młodych ludzi - mówi ks. prał. Zbigniew Szostak, kustosz sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

Tradycyjnie w Drodze Krzyżowej wzięli udział przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

- Staramy się jako KSM zawsze być na tym nabożeństwie, ponieważ bł. Karolina jest naszą patronką i ciągle możemy się od niej czegoś nauczyć. Ponadto chcemy duchowo połączyć się z naszymi rówieśnikami w Panamie - mówi Adam Sołtys z KSM.

Adam przypomina też, że logo Światowych Dni Młodzieży w Panamie, jak również logo KSM zawiera elementy niebieskiej barwy.

- To nie jest przypadek. Hasłem ŚDM w Panamie są słowa Maryi „Oto ja, służebnica Pańska…”. Niebieska barwa w naszych logach odwołuje się do Matki Bożej. Maryja jest dla wzorem, a Jej słowa - hasło ŚDM to biblijny równoważnik naszego „Gotów!” - dodaje chłopak.   

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama