Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dąż do sprawiedliwości przejdź do galerii

W Krynicy-Zdroju modlono się o jedność chrześcijan już 19. raz. Uczestnicy nabożeństwa wymienili się podjętymi zobowiązaniami.

W regionie sądecko-krynickim nabożeństwa ekumeniczne gromadzące księży, pastorów oraz wiernych świeckich z różnych denominacji chrześcijańskich żyjących na tym terenie odbywają się już po raz 19.

- Ideą jest, by co roku spotkać się w innej świątyni, w kościele, cerkwi, zborze. Cel jest jeden, żeby modlić się o jedność między nami, o jedność chrześcijan. A przy tym wzajemnie się poznajemy, żeby skuteczniej przekazywać Ewangelię i odpowiadać na wolę Pana Jezusa, który w Wieczerniku modlił się, aby wierzący w Niego stanowili jedno - mówi ks. prał. Bogusław Skotarek, proboszcz par. WNMP w Krynicy-Zdroju, gospodarz tegorocznego spotkania.

Hasłem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w tym roku są słowa: „Dąż do sprawiedliwości”. - Hasło, jak i cały scenariusz nabożeństwa, zaproponowali chrześcijanie z Indonezji, którzy na co dzień doświadczają wielu niesprawiedliwości. Panuje tam duże rozwarstwienie społeczne, ostre kontrasty między bogatymi i ubogimi. Będziemy modlić się w ich intencji. Sami też chcemy dążyć do sprawiedliwości w naszych relacjach, dlatego na zakończenie nabożeństwa każdy z uczestników napisze swoje zobowiązanie związane z hasłem Tygodnia. Później zobowiązania zostaną złożone na ołtarzu, by w końcu po zakończeniu modlitwy każdy wziął jedną kartkę i starał się wypełnić zapisane tam postanowienie. Może się zdarzyć, że otrzyma zadanie, które napisał ktoś inny - dodaje ks. Skotarek.

Kazanie podczas nabożeństwa słowa Bożego wygłosił ks. Jan Pipka, proboszcz parafii grekokatolickiej w Krynicy-Zdroju. - Jak to dobrze, że choć raz w roku możemy się spotkać na wspólnej modlitwie. To wielki dar dla każdego z nas. Dążenie do sprawiedliwości w relacjach miedzy nami musi opierać się na miłości, ponieważ tylko ona stanowi właściwą miarę oddawania każdemu tego, co mu się należy - wyjaśniał ks. Pipka.

Podczas nabożeństwa śpiewał m.in. chór  z cerkwi prawosławnej św. Włodzimierza w Krynicy-Zdroju. W modlitwie aktywny udział brali świeccy, a także siostry zakonne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama