Nowy numer 3/2021 Archiwum

Panama w diecezji tarnowskiej

Fiesta panamska, adoracje, Msze św. i apele - z papieżem Franciszkiem i młodymi ŚDM-owiczami będzie się łączyć młodzież w parafiach i dekanatach.

Już od dzisiaj - 22 stycznia do niedzieli 27 stycznia młodzież dekantu Nowy Sącz-Zachód zaproszona jest do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbywa się w kościele w Niskowej w duchowej łączności z młodymi w Panamie od godz. 20 do 21. Czuwanie kończy Apel Jasnogórski. Ostatnia, niedzielna adoracja będzie miała charakter dziękczynny.

W piątek 25 stycznia o godz. 15 w sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach zgromadzi się z kolei młodzież tego dekanatu i nie tylko. Zaproszony niech czuje się każdy. Spotkanie rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia i Mszą św. Młodzi obejrzą następnie materiał z Panamy przesłany przez Marcina Hebdę, który uczestniczy w Światowych Dniach Młodzieży. Będzie też okazja zobaczyć cieszące się niezwykłą popularnością jasełka. Będą grane po raz 7. i wciąż nie brakuje chętnych, by je zobaczyć! Spotkanie organizuje ciężkowicki oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Również w dekanacie wojnickim w ramach przeżywanych ŚDM w Panamie odbędzie się dekanalne czuwanie modlitewne 25 stycznia od godz. 19 kościele parafialnym w Wojniczu. Będzie okazja do wspomnień wydarzenia z 2016 roku, ale nade wszystko - trwając na adoracji Najświętszego Sakramentu, w obecności kopii symboli ŚDM oraz relikwii bł. Karoliny - młodzi w modlitwie będą duchowo łączyć się z Ojcem Świętym i młodymi z całego świata.

W sobotę 26 stycznia łączność z ŚDM w Panamie nawiąże młodzież dekanatu szczepanowskiego. Spotkanie rozpocznie się w bazylice św. Stanisława BM w Szczepanowie o godz. 17 Eucharystią i uwielbieniem, a potrwa do ok. godz. 22.

Również 26 stycznia od godz. 18 w kościele parafialnym w Krościenku zgromadzi się młodzież z tamtejszego dekanatu na wspólnej modlitwie w duchowej łączności z papieżem Franciszkiem i młodymi z całego świata. Dalsza część świętowania ŚDM Panama odbędzie się w remizie.

Dekanalne spotkanie młodzieży w duchowej łączności z młodymi z całego świata odbędzie się także w Wadowicach Dolnych. Spotkanie rozpocznie się w sobotę 26 stycznia o godz. 17. W programie Eucharystia w intencji młodzieży oraz musical jasełkowy pt. "Kiedy Światło zwycięża mrok". Zakończenie spotkania ok. godz. 19.30.

Panama w diecezji tarnowskiej   Połączenie polsko-panamskie odbywać się będzie także na terenie diecezji tarnowskiej poprzez szereg inicjatyw podejmowanych w duchowej łączności z papieżem i młodzieżą z całego świata Dawid Sobarnia Panama także w Efezie w Czchowie. Tam oaza ewangelizacji od 21 do 26 stycznia odbywa się także w łączności z Ojcem Świętym i młodzieżą całego świata.

Zapraszamy także na "Fiestę panamską" na tarnowskiej "Tratwie". W kościele akademickim 26 stycznia o 20.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji papieża Franciszka i pielgrzymów ŚDM 2019. Po niej duszpasterstwo akademickie "Tratwa" zaprasza na "fiestę panamską" z degustacją potraw panamsko-tratwowych, tańcami w klimatach latynosko-lednickich i telemostem z "naszymi w Panamie". Od północy wspólne oglądanie relacji TV z czuwania w Panamie.

Następnego dnia, w niedzielę 27 stycznia, Tratwa zaprasza na godz. 14 na wspólne oglądanie relacji w TV z Eucharystii posłania z Panamy. O godz. 18.30 młodzi odmówią Różaniec w intencji papieża Franciszka i młodzieży, a o godz. 19 tratwowicze zapraszają na Mszę św. „o dobrą żonę i dobrego męża” z Tarnowskim Chórem Gos.pl.

Niemal każda parafia diecezji tarnowskiej zachęca do modlitwy za młodzież zgromadzoną podczas Światowych Dni Młodzieży i oglądania wydarzeń z Panamy transmitowanych przez telewizję. Podejmują także wiele inicjatyw modlitewnych w intencji papieża Franciszka i młodzieży.

W piątek 25 stycznia takie nabożeństwo zostanie odprawione o godz. 19 w kościele parafialnym w Laskowej. Specjalne nabożeństwo w duchowej łączności z ŚDM w Panamie przygotowała także młodzież parafii Łososina Górna. W Michalczowej środowa nowenna o godz. 17 zostanie ofiarowana za młodzież i zostanie odprawiona w duchowej łączności z Panamą. Podobną inicjatywę podjęto w Wietrzychowicach.

Panamą diecezja tarnowska żyć będzie także po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży. Wspólnota młodych "Chrystus w Solnym Mieście" już dziś zaprasza na czuwanie do bocheńskiej bazyliki 1 lutego o godz. 19.30. Każdy uczestnik spotkania otrzyma gadżet w postaci naklejki z logo i cytatem "Niech mi się stanie według słowa Twego".

W planie: Hymn ŚDM Panama 2019. Zawiązanie wspólnoty. Świadectwa uczestników ŚDM Panama 2019. Konferencja "Od Jezusa do Maryi". Papież do Młodych - orędzie, przesłanie, homilie. Adoracja prowadzona przez młodych. Komunia Święta. Magnificat - uwielbienie. Indywidualne błogosławieństwo. Posłanie.

1 lutego kierunek Panama obierze także młodzież ze Starego Sącza. Zaprasza do kościoła parafialnego św. Elżbiety na godz. 19.30 na wspólne uwielbienie i Eucharystię.

2 lutego z kolei odbędzie się spotkanie młodzieży z dekanatu Mielec-Południe. Rozpocznie się o godz. 17 w domu kultury w Przecławiu. I tam nie zabraknie orędzia z ŚDM w Panamie.

Świadectwa uczestników Światowych Dni Młodzieży w Panamie będzie można posłuchać także 9 lutego podczas "Walentynki dla Jezusa" w Pustkowie-Osiedlu. Start o 15.30. W programie także koncert zespołu "niemaGOtu".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama