Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wczorajszy dzień był szalony

Młodzi z Mielca opowiadają o pierwszym dniu rozpoczynającym centralne wydarzenia ŚDM 2019.

Trudno było przedostać się na Cinta Costera, gdzie została odprawiona Msza św. otwierająca Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

W dodatku organizacja sektorów pozostawiała wiele do życzenia. Panował chaos i dopiero w trakcie pierwszego czytania zorientowaliśmy się, że już trwa Msza św.

"Z homilii arcybiskupa Panamy najbardziej zapamiętałem słowa, które mówią o tym, że nie wystarczy prosić Maryję o wstawiennictwo, trzeba Ją przede wszystkim naśladować" - pisze do nas Wiktor Strzelczyk.

Po Mszy św. udaliśmy się szybko do metra. "Niestety tam poczułem się źle i musiałem skorzystać z pomocy medycznej. [Skończyło się] na strachu. Moi przyjaciele z kolei w tym samym czasie czekali ponad godzinę na jedzenie. Szalony dzień. Dziś katechezy i wieczorem polska Eucharystia przy Darze Młodzieży" - dodaje mielczanin.

Młodzi z mieleckiej Smoczki w Panamie   Młodzi z mieleckiej Smoczki w Panamie
Archiwum grupy

Młodzi wiedzą już, że leci do nich papież Franciszek. - Ponoć będzie przejeżdżał obok miejsca naszego zamieszkania - mówią podekscytowani uczestnicy ŚDM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL