Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pomysł na niedzielę

W Nowym Sączu i Tarnowie odbywają się spotkania duszpasterskie księży. Tematem jest niedziela jako główne wydarzenie ewangelizacyjne w parafii.

Księża pracujący w duszpasterstwie parafialnym podczas zimowych kongregacji kapłańskich zobaczą filmową sondę „Niedziela w oczach świeckich” zrealizowaną przez ks. Mariana Kostrzewę, szefa Redakcji Mediów Internetowych Diecezji Tarnowskiej. Wysłuchają prezentacji Agnieszki Juszczyk z Sekretariatu V SDT na temat „Postulaty Parafialnych Zespołów Synodalnych V SDT związane ze świętowaniem niedzieli”. Wykład „Niedziela głównym wydarzeniem ewangelizacyjnym w parafii” wygłosi ks. dr Michał Dąbrówka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

- Przygotowujemy się do kolejnego roku synodu, który będzie poświęcony parafii. A św. Jan Paweł II pisał, że pośród różnych form działalności parafii żadna nie ma tak wielkiego znaczenia, jak świętowanie niedzieli połączone z Eucharystią. To dzień dla Boga, dla moich bliskich i dla mnie samego. Te trzy wymiary są ze sobą związane. Im lepiej przeżywam niedzielę jako dzień z Bogiem i dla Boga, tym więcej jest we mnie miłości do bliskich i do samego siebie - mówił w wywiadzie dla „Gościa Tarnowskiego” przed kongregacjami kapłańskimi ks. Dąbrówka.

Kongregacje duszpasterskie odbywają się na przełomie stycznia i lutego   Kongregacje duszpasterskie odbywają się na przełomie stycznia i lutego
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
Księża otrzymają również informacje dotyczące przebiegu V Synodu Diecezji Tarnowskiej, a także warsztatów szkoleniowych dla księży proboszczów na temat zatrudniania pracowników kościelnych w parafiach diecezji tarnowskiej.

Swoje słowo do księży tradycyjnie skieruje biskup tarnowski Andrzej Jeż.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama