Nowy numer 42/2019 Archiwum

Papieża witamy u siebie

Młodzi z Mielca tak zadomowili się w stolicy ŚDM 2019, że poczuli się gospodarzami spotkania z Franciszkiem.

Papież Franciszek na dobre zagościł „u nas” w Panamie. U nas, bo przecież Panama od 11 dni jest naszym domem. Cieszymy się, że możemy przebywać w nim razem z Namiestnikiem Chrystusa na ziemi.

Największą radością dla nas było spotkanie z Franciszkiem. Spotkanie nie polegające tylko i wyłącznie na wysłuchaniu pięknego przemówienia Papy, ale także na spotkaniu go na żywo, zobaczeniu na własne oczy.

Nasi mielczanie w Panamie   Nasi mielczanie w Panamie
KursPanama2019 - Smoczka na ŚDM
Bóg wynagrodził nam trudy związane z problemami panamskich organizatorów ze sprawnym przemieszczeniem się pielgrzymów i „zesłał” nam przejeżdżającego papamobile Franciszka w pobliże naszego sektora. Nasze oczy i oczy naszych komórek ujrzały Piotra!

Zapadły nam w serca słowa Ojca św. o tym, iż mimo nieraz wielkich różnic między nami, warto pamiętać, że łączy nas Chrystus: „Pochodzimy z różnych kultur i narodów, mówimy różnymi językami, nosimy różne szaty. Każdy z naszych narodów przeżył różne historie i sytuacje. Wiele rzeczy może nas rozróżnić, ale nic z tego nie powstrzymało nas od spotkania i od cieszenia się z bycia razem. Jest to możliwe, ponieważ wiemy, że jest coś, co nas jednoczy, jest Ktoś, kto czyni nas braćmi”.

Pochodzimy z różnych narodów, kultur, nosimy różne szaty, ale łączy nas Chrystus   Pochodzimy z różnych narodów, kultur, nosimy różne szaty, ale łączy nas Chrystus
Wiktor Strzelczyk
Ojciec św. mówił także o wspólnocie i jej budowaniu przez miłość. Pozdrowił też papieża emeryta Benedykta, wcześniej cytując jego słowa. Piękny gest. Papież Franciszek jest z nami do niedzieli. Niech nasz wspólny pobyt z Papieżem w Panamie będzie dla wszystkich czasem błogosławionym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL