Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nasz biskup kielecki trafił na okładki panamskiego pisma

Jego zdjęcie z rabinem ilustruje katolicko-żydowską współpracę, która sięga dalej niż ŚDM.

Zdjęcie pochodzącego ze Szczurowej w diecezji tarnowskiej biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego znalazło się na okładce panamskiego dziennika "La Prensa" i wydaniu internetowym pisma (TUTAJ).

Fotografia przedstawia biskupa przemawiającego do pielgrzymów z Polski podczas przyjęcia wydanego dla nich w synagodze Kol Szearit Israel w dzielnicy Costa del Este w Panamie. Obok niego stoi miejscowy rabin Gustavo Kraselnik.

Rabin włączył się w przyjęcie pielgrzymów w czasie ŚDM, w rezultacie czego wspólnota żydowska gości w swoim budynku 49 Polaków. Rabin mówi dziennikowi "La Prensa", że taka współpraca jest owocem dialogu katolicko-żydowskiego, podjętego w połowie XX wieku. Umożliwiła ona serdeczne i pełne szacunku relacje, dzięki którym „uczymy się, że pomimo dzielących nas różnic, możemy współdziałać z korzyścią dla wspólnego społeczeństwa i wartości, które podzielamy”.

Te słowa niezwykle celnie korespondują z tym, o czym mówił papież Franciszek wczoraj do młodych w Panamie, nawiązując do słów Benedykta XVI z 2006 roku, że "prawdziwa miłość nie znosi słusznych różnic, ale łączy je harmonijnie w wyższą jedność".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL