Nowy numer 42/2019 Archiwum

Panama Dawida - cz. 9. przejdź do galerii

- Papież, Panama, Pierwsza Dama - tyle się dzieje, że tylko młodzi mogą to ogarnąć - mówi tuchowianin, uczestnik Rejsu Niepodległości i ŚDM.

Światowe Dni Młodzieży to nie tylko centralne wydarzenia z udziałem setek tysięcy młodych i papieża Franciszka. Pielgrzymami żyją także parafie, które ich goszczą w stolicy. W naszej, św. Łukasza, mogliśmy się spotkać na wspólnym lokalnym świętowaniu ŚDM i zobaczyć ponownie piękne tańce narodowe w wykonaniu dzieci i dorosłych, dziewczynek i pań w nieodłącznych kwiatowych sukniach, chłopców i panów w odpowiednio wygiętych kapeluszach.

W drodze na główne spotkania i z powrotem na kwatery można się trochę przyglądnąć panamskiej ulicy i życiu w stolicy tego kraju. Tu już nie wszystko jest tak kolorowe, jak podczas spotkań młodych z całego świata.

Wydarzeniem soboty było spotkanie z Pierwszą Damą. Parafię, w której mieszkamy, odwiedziła Agata Kornhauser-Duda, która - jak mówiła - bardzo chciała się spotkać z młodymi z Polski, którzy stanowią największą grupę narodową z Europy i są bardzo widoczni w sercu Panamy i ŚDM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL