Nowy numer 4/2021 Archiwum

Portugalia zaprasza!

Młodzi z Mielca? Szczęśliwi! A dla naszych Czytelników nagrali specjalne zaproszenie portugalskiej rodziny do Lizbony.

- Światowe Dni Młodzieży były dla nas niesamowitym przeżyciem. Dwa tygodnie w Panamie. Poznanie wielu wspaniałych ludzi, pełnych wiary i miłości Bożej - piszą młodzi z Mielca.

Specjalnie dla Czytelników nagrali najświeższe zaproszenie portugalskiej rodziny do Lizbony na ŚDM w 2022 roku:

Portugalczycy zapraszają na ŚDM do Lizbony
Gość Tarnowski

Uczestnicy panamskich ŚDM podkreślają, że udział w spotkaniu młodych z całego świata był dla nich możliwy dzięki dobroci wielu osób. - Nie moglibyśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu bez pomocy naszych przyjaciół, parafian i wszystkich dobrodziejów. Niech Bóg wam błogosławi - dodają młodzi.

Czuwanie, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem   Czuwanie, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem
panama2019.pa
- Gdy kończą się święta Bożego Narodzenia czy Wielkiej Nocy zwykliśmy mówić "święta, święta i po świętach". Co powiedzieć, gdy kończą się Światowe Dni Młodzieży? "ŚDM, ŚDM i... teraz czas dzielić się wiarą z tymi, których nie było w Panamie. To nasza odpowiedź. Za nami dwa ostatnie dni. Najpierw pełne ciszy i skupienia czuwanie z papieżem, a potem poranną msza posłania. Byłem w.pozytywnym szoku, że podczas adoracja wszyscy potrafili zachować ciszę. Nie brakowało łez i wartościowych myśli. Jezus ukryty w Najświętszym Sakramencie działał w nas pomimo tego, że dzieliło nas do niego ładnych kilkaset metrów. Jeśli pytacie o sens ŚDM, to jest to jeden z nich. Wzruszającym momentem było powierzenie Maryi wszystkich młodych przez papieża. Wizerunek Pani z Fatimy towarzyszył nam tego wieczoru. Na drugi dzień dowiedzieliśmy się, że właśnie do Portugalii udamy się za trzy lata. Mamy nadzieję - pisze do nas z Panamy Wiktor Strzelczyk.

Nasi na czuwaniu   Nasi na czuwaniu
Wiktor Strzelczyk
Jutro, czyli 28 stycznia wieczorem Smoczka wylatuje z Panamy. - Wracamy do was dzielić się „Bożym teraz” - obiecują młodzi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama