Nowy numer 2/2021 Archiwum

Sprowadzili Panamę do Efezu przejdź do galerii

W Czchowie zakończyła się tygodniowa Oaza Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie, która odbywała się w łączności z uczestnikami ŚDM w Panamie.

Pomysł oazy zrodził się w sercach animatorów i młodych, którzy nie mogli pojechać do Panamy, by wziąć udział w ŚDM. Chcąc jednak odpowiedzieć na zaproszenie papieża Franciszka, przyjechali do Czchowa, by we wspólnocie odkrywać Bożą miłość i odpowiadać na marzenie Boga o ich życiu.

Uczestnicy razem się modlili, pracowali i formowali. W duchu radości, wzajemnego szacunku i ciekawości każdego dnia przeżywali swoją Panamę!

Na program rekolekcji, który obejmował ewangelizację i tydzień misyjny składały się takie elementy jak: codzienna modlitwa i Eucharystia, rozważanie Słowa Bożego, dzielenie się życiem w małych grupach, pielgrzymka do Centrum Ruchu Światło-Życie w Krościenku nad Dunajcem i miejsc ważnych dla oazy, różaniec z dopowiedzeniami, by uczyć się od Matki Bożej odpowiadać swoim życiem na wolę Boga. Młodzież, by lepiej się poznać i zaprzyjaźnić, miała czas na odpoczynek, tańce, gry i zabawy.

Akcentów panamskich czy ŚDM-owskich nie zabrakło uczestnikom przez całą oazę! Były spotkania, świadectwa, śpiewy hymnów i telemost z Panamą! Cała oaza modliła się za papieża i młodzież całego świata, a nocami wspólnie przeżywała nabożeństwa oglądając transmisje z Panamy na żywo.

- Dla każdego z nas, osób, które z różnych przyczyn nie mogły pojechać do Panamy, było jasne, że coś w tym temacie musi się zadziać. Nasze doświadczenie z ŚDM Kraków pozwoliło nam przygotować odpowiedni program i wspólnie z młodymi podjąć się niezwykłego zadania! Sprowadziliśmy Panamę do Efezu! Bo Efez ma Pana! I przy Panu wraz z całym światem przeżywaliśmy czas oazy! Bardzo się tym cieszymy! - mówi Marta Wideł, odpowiedzialna za organizację wydarzenia.

- Dla mnie to świetna sprawa. Mogę być blisko tych wydarzeń, we wspólnocie. Razem z oazą czujemy się ich częścią. Jesteśmy szczęśliwi! - mówi Ola z Koszyc Wielkich, uczestniczka „PanaMa Efez”.

- Ferie miały być zwykłe, może trochę nudne. Tymczasem okazało się, że to najlepszy czas jaki pamiętam. Mogę z jednej strony poznać Ruch Światło-Życie, zobaczyć czym jest „tydzień misyjny” na ŚDM i pochwalić się, że dzięki rekolekcjom byłem w Panamie! - cieszy się Marcel z Brzeska, który bardzo chciał wziąć udział w Oazie Ewangelizacji.

Uczestnikom Oazy towarzyszył Ks. Paweł Płatek, moderator Ruchu Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej, ks. Krzysztof Dyrlik, moderator Diakonii Formacji Diakonii, ks. Sławomir Sosnowski, moderator Diakonii Modlitwy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama