Nowy numer 42/2019 Archiwum

Tarnowska katedra świętuje

Do tej pory rocznicę jej poświęcenia obchodzono 21 października. Uroczyste wspomnienie przeniesiono na 29 stycznia.

Po raz pierwszy w historii liturgicznego wspomnienia poświęcenia tarnowskiej katedry uroczystość będzie obchodzona 29 stycznia. Do tej pory dniem uroczystości był 21 października.

Datę w kalendarzu liturgicznym zmieniła Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów dekretem z 4 maja 2018 roku.

Mszy św. w tegoroczną uroczystość poświęcenia bazyliki katedralnej o godz. 18 będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Pół godziny wcześniej zostaną odprawione nieszpory, podczas których do grona kanoników honorowych kapituły katedralnej w Tarnowie zostaną włączeni ks. dr Grzegorz Rzeźwicki, proboszcz par. św. Maksymiliana w Tarnowie, oraz ks. dr Grzegorz Zimoń, kapelan biskupa tarnowskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL