Nowy numer 41/2019 Archiwum

Co sądzicie o niedzieli?

Zobaczcie film o tym, jak świeccy widzą ten dzień, co pomaga, a co przeszkadza w jego przeżywaniu.

Film powstał na okoliczność kongregacji duszpasterskich, w których brali udział kapłani diecezji tarnowskiej w Nowym Sączu i Tarnowie. Spotkania dotyczyły świętowania niedzieli w parafiach i rodzinach. Pisaliśmy o nich TUTAJ.

Materiał został przygotowany przez Marcina Lewandowskiego z Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji tarnowskiej kurii i ks. Mariana Kostrzewę z Redakcji Mediów Internetowych Diecezji Tarnowskiej.

Na temat przeżywania niedzieli w swoich parafiach, domach, kręgach znajomych opowiadają nastolatek Jakub Kiełbasa, nauczycielka Magdalena Figas, małżeństwo Agnieszka i Bartłomiej Juszczykowie oraz Dariusz Snopkowski pracujący za granicą.

Odpowiadają na wiele pytań dotyczących niedzieli. Czym dla nich ten dzień różni się chociażby od soboty? Jak odbierają Mszę św. niedzielną? Co im pomaga, a co przeszkadza w jej przeżywaniu? Co robią w niedzielę po Eucharystii? Mówią też o tym, dlaczego osoby z ich środowiska nie chodzą na niedzielną Eucharystię. 

A Wy? Poszlibyście z tacą? Przeczytalibyście modlitwę wiernych? Co moglibyście zrobić dla parafii?

Zapraszamy do obejrzenia filmu i własnej refleksji.

Co świeccy myślą o niedzieli? FILM, KTÓRY OGLĄDALI KSIĘŻA
Diecezja Tarnowska

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL