Nowy numer 41/2019 Archiwum

Pojedzie do Japonii

Przygotowana w Dąbrowie Tarnowskiej wystawa o św. Maksymilianie Kolbe zostanie pokazana w Nagasaki.

W bieżącym roku, 8 stycznia, minęła 125. rocznica urodzin i chrztu św. Maksymiliana Marii Kolbego, a w 2020 roku minie 90 lat od jego wyjazdu na misje do Japonii.

W związku ze zbliżającymi się rocznicami  dąbrowski oddział stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej ” chce pokazać w Kraju Kwitnącej Wiśni wystawę o św. Maksymilianie, którą przygotował dla uczczenia 100. rocznicy powstania Rycerstwa Niepokalanej i 75. rocznicy męczeńskiej śmierci jego założyciela.

- Wystawa ukazuje życie, działalność oraz męczeńską śmierć św. Maksymiliana. Przygotowaliśmy ją dla uczczenia życia i moralnej postawy tego wybitnego Polaka i kapłana, obrońcy godności człowieka, wzoru cnót, autorytetu moralnego, bohatera o heroicznej odwadze, wychowawcy, społecznika, a także obywatela świata, który w imię solidarności z bliźnim podjął cierpienie i oddał za niego życie - mówi Jan Hajduga z Dąbrowy Tarnowskiej.  

Wystawa była już pokazana m.in. w Dąbrowie Tarnowskiej, w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej, świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie, sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie oraz w wielu innych miejscach w Polsce.

O otwarciu wystawy pisaliśmy TUTAJ.

- Wystawę pokażemy także w dalekiej  Japonii, w Nagasaki. Wernisaż odbędzie się podczas obchodów 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Japonią. Otwarcie wystawy zostało zaplanowane na 19 marca 2019 roku. Na wernisaż zostali zaproszeni Korpus Dyplomatyczny, przedstawiciele Kościoła oraz władz Nagasaki - dodaje pan Jan.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL