Nowy numer 2/2021 Archiwum

Masz talent? Nie zakopuj!

W bazylice św. Małgorzaty wznawia działalność Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców "Talent".

Jakiś czas temu zostało zauważone, że na Wielkim Odpuście Tuchowskim nie ma reprezentacji przedsiębiorców. Podobnie ks. dr Jerzy Jurkiewicz nazwał przedsiębiorców „wielkimi nieobecnymi” na odpuście Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu.

Przedsiębiorcy mają już swój dzień podczas odpustu tuchowskiego, a w tym roku będą go mieli także w Nowym Sączu.

Ponadto ks. Jurkiewicz podjął się opieki duszpasterskiej nad tym środowiskiem w ramach Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców Talent. Zamierzeniem jest, aby spotkania formacyjne odbywały się raz w miesiącu.

- Pierwsze spotkanie rozpoczynamy na kolanach - mówi jeden z przedsiębiorców. 1 lutego o godz. 17.30 przedsiębiorcy będą modlili się podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 18 zostanie odprawiona Msza św. w ich intencji, a po Eucharystii odbędzie się spotkanie w zabytkowych pomieszczeniach kamienicy Rynek 10. Konferencję ,,Pochwała przedsiębiorczości” wygłosi sercanin ks. dr. Grzegorz Piątek, który od prawie 20 lat przewodzi duchowo DP Talent.

- Formuła spotkań nie zobowiązuje do wstępowania w jakieś struktury, zapisywania na liście swojej obecności czy płaceniu jakiegoś ,,abonamentu”. Na koniec spotkania każdy, kto ma chęć, może wesprzeć wolnym datkiem działalność organizacyjną duszpasterstwa - dodaje uczestnik.

Przedsiębiorcy z Sądecczyzny spotykali się do tej pory w Krakowie i w Tarnowie, a teraz w Nowym Sączu.

- Same korzyści wypływają z tych spotkań. Łączą one ludzi mających podobne poglądy na swoją pracę, rodzinę i pomocną rolę Kościoła w formacji przedsiębiorcy. Na spotkania zaproszeni są wszyscy identyfikujący się z tym środowiskiem. Zaproszeni są również ludzie młodzi mający w planie założyć firmę, mogą poznać nawiązać kontakty z już działającymi przedsiębiorcami, od których mogą uzyskać cenne doświadczenia i wskazówki - podkreśla sądecki przedsiębiorca.

Zobacz film:

Dla twórczych i przedsiębiorczych chrześcijan
Duszpasterstwo Talent

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama