Nowy numer 41/2019 Archiwum

Zmarł śp. ks. Tadeusz Michalik

Od 1969 do 2006 roku był proboszczem w parafii św. Katarzyny w Turzy.

Tadeusz Michalik urodził się 19 maja 1936 r. w Starym Sączu. Pochodził z parafii św. Elżbiety Węgierskiej. Egzamin dojrzałości złożył w Gliwicach. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk bp. Karola Pękali 26 czerwca 1960 roku.

Jako wikariusz pracował w parafiach Dobra, Przecław i Wierzchosławice. W latach 1969-2006 pełnił urząd proboszcza parafii Turza, a następnie pozostał w tej parafii w charakterze rezydenta.

Wprowadzenie ciała śp. ks. Tadeusza do kościoła parafialnego w Turzy odbędzie się w niedzielę 10 lutego o godz. 15. Msza św. pogrzebowa rozpocznie się w poniedziałek 11 lutego o godz. 13, a po niej ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL