Nowy numer 2/2021 Archiwum

Uczą się od św. o. Pio

Stypendia dla zdolnych uczniów, wsparcie dla chorych i na rehabilitację, a nawet adopcja 10 dzieci w Kongo - tak działa Grupa św. o. Pio.

Od 20 lat Grupa Modlitewna św. o. Pio gromadząca się na modlitwie w bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu pomaga potrzebującym. Pieniądze pochodzą z funduszy zgromadzonych podczas festynu „Niedziela z Ojcem Pio”, który jest organizowany w Nowym Sączu - Zawadzie od 2004 roku.

- W 2018 roku przeżywaliśmy już 15. Festyn. Część środków przekazaliśmy na adopcję dziesięciorga dzieci w Kongo i na misje. A w sobotę 9 lutego zostały wręczone stypendia młodzieży z rodzin członków Grup Modlitwy w naszej diecezji, która osiąga średnią ocen co najmniej 4,5, uczęszcza na lekcje religii i ma bardzo dobrą opinię od katechety i wychowawcy klasy, a rodzina ma niskie dochody - mówi Magdalena Druszka.

Młodzi stypendyści pochodzą z Nowego Sącza, Kamionki Wielkiej, Bączej Kuniny, Obidzy, Gabonia, Białejwody, Białej Niżnej i Gródka n/D. Pomoc jest udzielana także chorym i poszkodowanym pochodzącym z rodzin członków Grupy.

- W tę sobotę przekazaliśmy pieniądze na leczenie i rehabilitację Piotra, Janusza, Małgorzaty i Mateusza - dodaje pani Magdalena. Prowadzenie tak szerokiej działalności charytatywnej jest możliwe dzięki ofiarności czcicieli św. o. Pio, gromadzących się na modlitwie w sądeckiej Bazylice i na organizowanych festynach. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama