Nowy numer 41/2019 Archiwum

Zmarł ks. Kazimierz Nowak

Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Łękach Górnych w sobotę 23 lutego o godz. 13, a następnie prochy zmarłego zostaną złożone na miejscowym cmentarzu.

Ks. Kazimierz Nowak pochodził z par. Łęki Górne. - Urodził się 12 marca 1935 roku w Łękach Dolnych. Egzamin dojrzałości złożył w Pilźnie. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali 29 czerwca 1958 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Porąbka Uszewska i Tarnów - Klikowa. W latach 1966-1976 pełnił urząd proboszcza parafii Rudy Rysie, a w latach 1977-1990 pracował jako misjonarz w Republice Konga. Od 1990 roku był duszpasterzem w Niemczech - informuje ks. dr Marek Podgórski, notariusz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

- Ks. Kazimierz Nowak podjął pracę misyjną w wieku 42 lat, mając za sobą 19 lat pracy wikariusza, proboszcza i budowniczego kościoła w parafii Rudy Rysie. Po półrocznym przygotowaniu językowym w Paryżu, przybył do ówczesnej Ludowej Republiki Konga jesienią 1977 roku i ofiarnie posługiwał w miejscowym Kościele do lata 1990 roku. Miejscem jego posługi była diecezja Brazzaville, z której w 1987 roku wydzielono diecezję Kinkala. Swoją misjonarską pracę zaczął od Mindouli (1977-1979) i stąd dojeżdżał Lulombo, Missafu, Kinkembo. To właśnie on w styczniu 1979 roku przyjął w Minduli i Missafu biskupa Jerzego Ablewicza, odwiedzającego jako pierwszy polski biskup diecezjalny, tarnowskich księży na kongijskiej ziemi. Następnie pracował w Kibouende (1979-1982) oraz w Mbanza Nganga (1982-1990) - informuje Wydział Misyjny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona  w kościele parafialnym w Łękach Górnych w sobotę 23 lutego o godz. 13, a następnie prochy zmarłego zostaną złożone na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL