Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nagroda ks. Kumora i Sądeczanin Roku

Rozpoczęło się głosowanie na kandydatury w dwóch najważniejszych plebiscytach Sądecczyzny.

Po raz siódmy Społeczno-Kulturalne Towarzystwo Sądeczanin oraz Fundacja Sądecka organizuje konkurs na najlepszego sądeckiego autora i najlepszą książkę o Sądecczyźnie.

- W tym roku, w regulaminowym czasie do konkursu zgłoszono trzydzieści dwie książki oraz dziewięciu autorów. Wśród publikacji ubiegających się o Nagrodę im. Ks. Prof. Bolesława Kumora są tomiki poezji, proza, proza popularno-naukowa, albumy oraz książki historyczne. Wśród przedstawionych do nagrody autorów są znane sądeckie pióra, ludzie posiadający w dorobku już niejedną książkę - informują organizatorzy.

Stawką konkursu jest Nagroda im. ks. prof. Bolesława Kumora, wybitnego historyka Kościoła w Polsce, pochodzącego z Szymanowic k. Nowego Sącza i związanego z Niskową. Zwycięzcy otrzymają statuetki oraz nagrody pieniężne.

Wszyscy autorzy i książki nominowane do Nagrody ks. Kumora są prezentowane na portalu sądeczanin.info. Głosowanie internautów potrwa do 20 lutego. Ostatecznie nagrodę przyznaje kapituła konkursu, w skład której wchodzą m.in. laureaci poprzednich edycji.

Drugi plebiscyt jest związany z wyborem sądeczanina roku. Lista zgłoszonych kandydatów, zaakceptowana przez kapitułę konkursu, obejmuje 16 osób. Wśród nich są społecznicy, twórcy kultury, księża. Głosowanie w tym plebiscycie potrwa do 22 lutego, a szczegółowe informacje zostały zamieszczone na stronie sądeczanin.info

Uroczysta gala przyznania Nagrody ks. Kumora odbędzie się 23 lutego w MCK Sokół w Nowym Sączu o godz. 18. Wręczenie tytułu Sądeczanin Roku odbędzie się 24 lutego o godz. 11 również w sądeckim Sokole.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama