Nowy numer 42/2019 Archiwum

Następcy Cyryla i Metodego

Biskup tarnowski Andrzej Jeż 14 lutego przewodniczył Mszy św. w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.

We wspomnienie świętych Cyryla i Metodego, 14 lutego, biskup tarnowski Andrzej Jeż przewodniczył Mszy św. w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Patronami Centrum Formacji Misyjnej są właśnie ci dwaj bracia - pierwsi ewangelizatorzy Słowian.

Jak zauważył biskup Andrzej Jeż, przygotowujący się tam nowi misjonarze są kolejnymi następcami świętych misjonarzy Cyryla i Metodego. Wychowani w kulturze bizantyjskiej bracia potrafili stać się apostołami dla ludów słowiańskich Europy środkowej. Jak przypominał bp Jeż, wpłynęli także na naszą kulturę. Dzięki nim mamy pismo, którym posługują się do dzisiaj różne narody.

W Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie kapłani, siostry zakonne, zakonnicy i świeccy z całej Polski przygotowują się do wyjazdu na misje. Wśród nich jest dwóch kapłanów z diecezji tarnowskiej. Jeden przygotowuje się do głoszenia Ewangelii w Afryce, drugi - w Ameryce Południowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL