Nowy numer 2/2021 Archiwum

Maraton do Matki Bożej Okulickiej

W nocy z 15 na 16 lutego 11 biegaczy odprawiło Drogę Krzyżową - maraton na dystansie 42 km z Tarnowa do Okulic.

- Biegniemy 14 razy po 3 km, zatrzymując się na chwilę po każdym odcinku na krótkie rozważanie Drogi Krzyżowej. W sumie przebiegniemy ok. 42 km - dystans maratoński. Ta liczba kilometrów przemówiła za tym, żeby były to Okulice, w takiej odległości sanktuarium znajduje się od Tarnowa - wyjaśnia Marek Łabuz, inicjator biegu, który zabrał ze sobą mały brzozowy krzyż. Zrobił go kilka lat temu na EDK. Tej nocy przez chwilę poniósł go każdy.

Maraton do Matki Bożej Okulickiej   Prowadzi inicjator biegu - Marek Łabuz Beata Malec-Suwara /Foto Gość Razem z nim w nocnym biegu do sanktuarium Matki Bożej w Okulicach wzięło udział 11 osób. Wśród nich był kapłan ks. Paweł Marzec, który przygotował rozważania stacji Drogi Krzyżowej i... pobiegł w sutannie. - Biegnę w intencji kapłanów, co ma charakter także pokutny - mówi ks. Paweł, dodając, że każdy biegnie w tej Drodze Krzyżowej w innej sprawie, niektórzy swoje intencje podczas stacji wypowiadali na głos.

Rozważania Drogi Krzyżowej kapłan przygotował korzystając z wielu myśli s. Małgorzaty Borkowskiej, benedyktynki z Żarnowca. - Tematem rozważań jest poszukiwanie Boga, przybliżanie się do tej wielkiej tajemnicy, przeżywanie cierpienia, trudności, ciemności na drodze wiary - wyjaśnia ks. Paweł.

Czas, w którym odbył się bieg, i miejsce startu sprawiły, że maratonowi patronował niejeden święty. Maratończycy wystartowali we wspomnienie bł. ks. Michała Sopoćki o godz. 21.37 spod kościoła bł. Karoliny, oddając także cześć św. Janowi Pawłowi II w godzinie jego śmierci i w miejscu, gdzie święty papież Polak był, wynosząc do chwały bł. Karolinę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama