GN 2/2021 Archiwum

W środę dołącz do Mężczyzn św. Józefa

Mężczyźni św. Józefa spotykają się w Tarnowie - w Alegorii lub na Górze św. Marcina.

Grupa Mężczyzn Św. Józefa w Tarnowie spotyka się w każdą ostatnią środę miesiąca o godz. 19 w Ośrodku Alegoria (pl. Kazimierza 5). Jest to spotkanie modlitewno-formacyjne. W pozostałe środy miesiąca o godz. 21 organizują wspólne wyjścia na Górę św. Marcina połączone z modlitwą różańcową (zbiórka przy pływalni letniej TOSiR, al. Tarnowskich 1).

Raz w roku organizują rekolekcje wyjazdowe dla mężczyzn. Zainicjowali także nocne pielgrzymki na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, wspólne wypady rowerowe niedzielnym rankiem, kiedy rodziny jeszcze śpią.

O Mężczyznach św. Józefa przeczytasz w także artykule Józefy.

- Poprzez formację pragniemy umacniać swoją męskość, a szczególnie ojcostwo, wzmacniać naszą odwagę, by na wzór Świętego Józefa wziąć odpowiedzialność za osoby, które Bóg powierzył naszej opiece, byśmy prowadzili ich do Boga oraz chronili przed złem tego świata - deklarują "Józefy", jak samych siebie określają członkowie wspólnoty.

Są kobiety, które chciałyby, aby ich mężowie należeli do tej wspólnoty, bo na formacji tej korzystają nie tylko sami uczestniczący w spotkaniach, ale i całe ich rodziny. Józefy uczą, jak być twardym, jak mieć odwagę, jak stawić czoło problemom, jak zawierzyć Jezusowi. Żony to widzą.

Opiekunem Mężczyzn św. Józefa jest ks. Artur Ważny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama