Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zmarł ks. Eugeniusz Olech

Był emerytowanym proboszczem parafii Łukowa. Pracował też w Słopnicach i Kamienicy. Pochodził z Brzezin.

Ostatnim miejscem zamieszkania ks. Eugeniusza był Dom Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie. 87-letni kapłan zmarł 19 lutego 2019 roku.

Msza Święta w intencji zmarłego kapłana zostanie odprawiona w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie w czwartek 21 lutego o godz. 9. Również w czwartek o godz. 12 nastąpi wprowadzenie ciała śp. ks. Eugeniusza do kościoła parafialnego w Łukowej. Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Łukowej w piątek 22 lutego o godz. 13, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Ks. Eugeniusz Olech urodził się 13 września 1932 roku w Brzezinach. Egzamin dojrzałości złożył w Ropczycach. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali 24 czerwca 1956 roku.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Słopnice, Kamienica i Łukowa. W latach 1966–1995 pełnił urząd najpierw wikariusza adiutora, a następnie proboszcza parafii Łukowa. Ponadto sprawował obowiązki członka Komisji ds. Personalnych Diecezji Tarnowskiej.

Po złożeniu urzędu proboszcza pozostał w parafii Lukowa w charakterze rezydenta. Od 2016 roku mieszkał w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie. W 1992 roku został obdarzony godnością kapelana Jego Świątobliwości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL