Nowy numer 42/2019 Archiwum

Krynica: Polonusi walczą o medale

Od 20 do 24 lutego trwają I Młodzieżowe Polonijne Mistrzostwa Sportów Zimowych. Zawodnicy będą rywalizować w narciarstwie alpejskim, biegowym, snowboardzie i shorttracku.

Uroczyste otwarcie zawodów z udziałem Marszałka Senatu RP, przedstawicieli rządu, parlamentu oraz samorządowców regionu odbyło się w Krynicy-Zdroju 20 lutego.

Do górskiego kurortu na I Młodzieżowe Polonijne Mistrzostwa Sportów Zimowych przyjechało 200 zawodników z 12 krajów, m.in. z Austrii, Białorusi, Czech, Hiszpanii, Islandii, Kazachstanu, Litwy, Rosji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Zawody w narciarstwie alpejskim odbywały się na stokach Jaworzyny Krynickiej   Zawody w narciarstwie alpejskim odbywały się na stokach Jaworzyny Krynickiej
Polonijna Agencja Informacyjna
Młodzi rozpoczęli już rywalizację sportową na stokach Jaworzyny Krynickiej w narciarstwie alpejskim. Zawodnicy będą też startować w narciarstwie biegowym w Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej, a w snowboardzie i shorttracku w Krynicy.

Organizatorem mistrzostw jest Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”. - Po ubiegłorocznych Polonijnych Igrzyskach Zimowych, które także odbyły się w Krynicy, napływało wiele zapytań i próśb, by zorganizować zawody dla młodzieży, która nie mogła wziąć udziału w igrzyskach. Dlatego w porozumieniu z marszałkiem senatu i ministrem sportu zdecydowaliśmy o organizacji I Młodzieżowych Polonijnych Mistrzostw Sportów Zimowych. Dlaczego nie umożliwić młodym pokazania ich umiejętności sportowych, a dodatkowo wspólnego spotkania i integracji? - mówiła dla rozgłośni radiozagranica.pl koordynator mistrzostw Agata Żukowska ze Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

Imprezami towarzyszącymi mistrzostwom są m.in. młodzieżowe forum polonijne, wycieczka krajoznawcza oraz spotkania i mecze z młodymi sportowcami z Polski. Więcej informacji znajdziecie na stronie stowarzyszenia.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL