Nowy numer 3/2021 Archiwum

Limanowa: Bóg nie jest od was daleko przejdź do galerii

W bazylice Matki Boskiej Bolesnej 22 lutego odbyło się dekanalne czuwanie młodych pod znakiem ŚDM w Panamie.

Mszą św. pod przewodnictwem ks. prał. Wiesława Piotrowskiego, kustosza sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, rozpoczęło się dekanalne czuwanie młodzieży.

Ksiądz Bartosz Wilkosz, który głosił homilię, przypomniał najważniejsze myśli papieża Franciszka skierowane do młodych w Panamie. - Bóg nie jest od was daleko. Jest tu i teraz, i chce, abyście pozwolili Mu wejść w wasze życie. Zastanówcie się, czy w waszym "teraz" jest dla Niego miejsce. On chce, abyście urzeczywistnili marzenie, jakie ma o was, marzenie, za które Jezus oddał życie - mówił w homilii kapłan, zachęcając młodych, by zawierzyli Bogu współczesne środki komunikacji. - Czy jest dla Boga miejsce w waszej przeglądarce internetowej? Na portalach społecznościowych? - pytał młodych ks. Wilkosz.

Agata opowiada o ŚDM w Panamie   Agata opowiada o ŚDM w Panamie
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
Eucharystia w limanowskiej bazylice była dziękczynieniem za Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Po Mszy św. młodzi limanowianie, którzy uczestniczyli w panamskim spotkaniu, opowiedzieli o swoich doświadczeniach. Zakończeniem spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama