Nowy numer 42/2019 Archiwum

Tymbark: Kuba Moskal zabrał młodych do Panamy przejdź do galerii

W kościele parafialnym odbyło się dekanalne spotkanie młodzieży. Były czuwanie przed Najświętszym Sakramentem i świadectwo uczestnika ŚDM.

Młodzi z Tymbarku zaprosili swoich rówieśników do adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której przypomnieli słowa papieża Franciszka do uczestników Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

Po modlitwie Kuba Moskal, który jako jedyny z dekanatu tymbarskiego brał udział w ŚDM w Panamie, opowiedział o swoich doświadczeniach związanych ze spotkaniem młodych z papieżem Franciszkiem.

- Panama okazała się krajem kontrastów. Z jednej strony bieda mieszkańców prowincji i faweli stolicy, z drugiej bogactwo i monumentalizm city. A mimo to, ten świat mi się podobał, zwłaszcza zupełnie odmienne podejście do życia. W przeciwieństwie do nas, Panamczykom nigdzie się nie spieszy i na wszystko mają czas - mówił chłopak.

Podkreślił, że nie było łatwo wsłuchać się w głos papieża Franciszka. - Spotkanie z nim to prawdziwy raban. Dopiero podczas adoracji Najświętszego Sakramentu udało się znaleźć czas na wyciszenie i przemyślenie swojego życia - dodaje Kuba.

Po świadectwie i Apelu Jasnogórskim każdy z uczestników spotkania mógł zabrać ze sobą krzyżyk w panamskich barwach narodowych z przesłaniem Światowych Dni Młodzieży. Upominek przygotowali młodzi z Tymbarku. Następne dekanalne spotkanie zostało zaplanowane w marcu, w parafii w Górze św. Jana.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL