Nowy numer 42/2019 Archiwum

Musimy biec do Źródła

– Bez zanurzenia w Nim nie zewangelizujemy świata – mówił w Bochni bp Andrzej Jeż.

Biskup tarnowski 20 lutego wygłosił konferencję podczas otwartego wieczoru modlitwy prowadzonego przez wspólnotę Strumienie Wody Żywej w kościele szkolnym w Bochni. Wieczory te połączone z modlitwą do Ducha Świętego, świadectwami i adoracją Najświętszego Sakramentu odbywają się co miesiąc.

– Musimy dzisiaj wszyscy biec do początku. Potrzebujemy szukać źródła budowania jedności, potrzebujemy odnowienia ludzkiej miłości – mówił bp Andrzej Jeż. Zauważył, że dziś coraz częściej żyjemy w cywilizacji samotności i kulturze rozbicia wewnętrznego. Wskazywał na Trójcę Przenajświętszą jako wzór miłości i jedności. Mówił, że nadchodzą czasy, kiedy w ludziach obudzi się na nowo potrzeba duchowości, ale i o tym, że jeżeli nie zanurzymy się w Bogu, nasze świadectwo wobec poszukujących będzie puste i płytkie. Bez zanurzenia się w Źródle, w Bogu, w Trójcy Przenajświętszej, nie zewangelizujemy świata, nawet gdybyśmy byli Billami Gatesami czy mieli największe stacje telewizyjne. – Dlatego cieszę się, że mamy to miejsce, że jest ta adoracja, że podejmujecie życie modlitewne bardziej zaangażowane, że zaczynacie odczuwać, że docieracie do źródła, że Bóg nie jest już poza nami, ale jest odkrywany w nas – mówił biskup. – Bardzo mnie raduje, że to, co się dzieje tutaj, to bycie w Źródle, skutkuje w działaniu na zewnątrz, w głoszeniu Ewangelii w swoich środowiskach, w swoich miejscach pracy, rodzinach. Tego potrzebuje nasze miasto, nasza diecezja, nasz kraj, cały świat. Nasze odnowienie wewnętrzne wpływa na odnowienie świata, który nas otacza – dodał, tłumacząc, jak ważne dziś jest świadectwo osób świeckich. Podczas wieczoru modlitwy świadectwem dzielili się uczestnicy kursu Alpha, jaki wspólnota prowadziła dwukrotnie w wiśnickim więzieniu. Renata opowiadała o ludzkiej niemocy i bezradności, w której ujawniała się Boża moc. Doświadczenie nawrócenia wśród więźniów potrzebne było i im. Potwierdzali to Helena i Andrzej, którzy dziękowali za to, że mogli być w więzieniu i otrzymali tam więcej, niż mogli więźniom dać. Zobaczyli, jak działa Bóg. 20 marca na godz. 19 zapraszamy do kościoła szkolnego w Bochni na kolejne Strumienie. Wspólnota przygotowała także propozycję otwartych spotkań dla młodych – Ogień w Mieście. Najbliższe terminy to 8 marca i 15 marca o godz. 19 przy ul. Czackiego 3.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL