Nowy numer 42/2019 Archiwum

Gródek n. Dunajcem: Dziekani obradowali

Kiedy i ile spowiadać? Na ten m.in. temat dyskutowali księża.

W ośrodku rekolekcyjnym Arka odbyła się dwudniowa sesja na temat koordynacji działań duszpasterskich w dekanatach. Uczestniczył w niej bp Andrzej Jeż, biskupi pomocniczy, a także dyrektorzy wydziałów kurialnych.

Obrady dotyczyły m.in. organizacji spowiedzi w parafiach dekanatu. Księża dzielili się swoimi doświadczeniami w tej dziedzinie. Kto mógłby spowiadać w największych parafiach regionu?

- W bazylice św. Małgorzaty spowiadają się ludzie z całego regionu. W spowiedzi pomagają nam więc nie tylko kapłani z dekanatu, ale i spoza niego - mówi ks. prał. Jerzy Jurkiewicz.

Podczas obrad zastanawiano się również nad czasem spowiadania z okazji świąt. - Jednym z postalutów synodalnych jest to, by więcej czasu poświęcić na spowiedź po południu i wieczorem, kiedy ludzie wracają z pracy. Krótszy natomiast mógłby być czas przedpołudniowy - mówi ks. dr Michał Dąbrówka, dyrektor wydziału duszpasterstwa ogólnego tarnowskiej kurii.

Więcej przeczytacie na stronie diecezja.tarnow.pl, zdjęcia z sesji znajdziecie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL