Nowy numer 3/2021 Archiwum

W Domu Samotnej Matki urodziło się kolejne dziecko

I trwa remont - malowanie po 10 latach na 35-lecie.

Dom Samotnej Matki znajdujący się przy ul. Mościckiego 65 w Tarnowie istnieje od 1983 roku. W ciągu 35 lat schronienie w nim znalazło ok. 500 dzieci. Niedawno na świat przyszło kolejnie. Obecnie mieszkają w nim trzy mamy i troje dzieci.

Dom prowadzą siostry urszulanki. Na co dzień pomagają młodym matkom w opiece nad dziećmi, uczą je prowadzenia domu, wspierają je duchowo, dużo rozmawiają, by potrafiły podjąć dojrzałe decyzje. Często pomagają też byłym mieszkankom domu i ich dzieciom.

Diecezjalny Dom Samotnej Matki jest w fazie remontu. Trwa malowanie. Ostatnie odbyło się tutaj 10 lat temu. Potrzebna jest zarówno pomoc finansowa, jak i materialna w postaci artykułów domowego użytku.

Pieniądze na funkcjonowanie Domu pochodzą ze zbiórki przeprowadzanej corocznie w czasie Mszy św. pasterskiej w kościołach diecezji tarnowskiej. Z pomocą przychodzą też ludzie dobrej woli, którzy dzielą się tym, co mają.

Z inicjatywy grupy młodych ludzi skupionych wokół Seweryna Partyńskiego zbliżający się Dzień Kobiet w Tarnowie stanie się okazją, by zwrócić uwagę na samotne matki, które zmagają się z poważnymi problemami życiowymi oraz nie mogą znaleźć bezpiecznego schronienia dla siebie i swoich dzieci.

"Na szczęście mogą one liczyć na azyl oraz pomoc Diecezjalnego Domu Samotnej Matki w Tarnowie. My również pokażmy, że nie jesteśmy obojętni na ich los i z okazji 8 marca sprawmy im prezent!" - namawiają organizatorzy.

Nie będą to kwiaty, czekoladki czy perfumy, a środki na niezbędne artykuły codziennego użytku, takie jak np. mleko dla dzieci, przyprawy, cukier, mąka, koncentraty, ryż oraz środki czystości, a także inne produkty potrzebne każdej kobiecie niezależnie od tego, w jakiej sytuacji życiowej obecnie się znajduje.

"Taka pomoc to nie tylko konkretne wsparcie, ale również gest solidarności, który w trudnych, życiowych momentach jest potrzebny nie mniej niż schronienie czy pożywienie" - dodają.

Numer konta bankowego Domu Samotnej Matki to: 11 1020 4955 0000 7202 0086 2516. Zbiórka organizowana jest na pomagam.pl - TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama