Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ochotnica Dolna, Wola Piskulina: Nowe trasy EDK

Miejscowe parafie zapraszają do udziału w nocnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się 12 kwietnia.

Po raz pierwszy Ekstremalna Droga Krzyżowa wystartuje z Ochotnicy Dolnej i Woli Piskulinej.

- Od kilku lat w Polsce trwa dzieło Ekstremalnych Dróg Krzyżowych. To jeden z najszybciej rozwijających się ruchów duchowych na świecie. Ideą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest przeniesienie nabożeństwa drogi krzyżowej poza budynek kościoła, przekształcenie jej w pieszą, nocną wędrówkę oraz głębokie przeżycie duchowe i doświadczenie własnej słabości. Ludzie wyruszają, by odkryć Prawdę i znaleźć Nowe Życie. Największą zachętą do wyruszenia na EDK są świadectwa ludzi, których życie się zmieniło. Podejmiemy to dzieło także w naszej parafii z 12 na13 kwietnia. Planowana trasa jest następująca: z kościoła do nowego krzyża - Szlagówka - Młynne kaplica - Wierch Młynne - Klenina - Twarogi - Osobie - kościoł - mówią organizatorzy z Ochotnicy Dolnej.

Podobnie jak w Ochotnicy uczestnicy EDK w Woli Piskulinej wyruszą w drogę 12 kwietnia. - Pójdziemy z kościoła parafialnego w Woli Piskulinej do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku. EDK poprzedzi Msza św. o godz. 20. Zakończenie przewidywane jest na godz. 6, a długość trasy wynosi 30 km - informują organizatorzy.

EDK w 2019 roku została zaplanowana już co najmniej w 25 państwach, 118 miejscowościach, a tras przygotowano 260. Na terenie diecezji tarnowskiej najwięcej rozpoczyna się w Mielcu, bo aż 16. Więcej informacji znajduje się na stronie edk.org.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama