Nowy numer 3/2021 Archiwum

Niezłomnym, wyklętym

Msze św., przemarsze, biegi, wieczornice - parafie i samorządy zapraszają na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W Bochni z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w piątek 1 marca o godz. 18 w bazylice św. Mikołaja zostanie odprawiona Msza św., a po niej nastąpi przemarsz pod pomnik gen. Okulickiego, gdzie zostaną złożone wiązanki kwiatów.

W Brzesku 1 marca o 16.30 w Auli Chrystusa Króla, w dolnym kościele NMP Matki Kościoła i św. Jakuba, odbędzie się wieczornica. Na spotkanie zaproszono historyków oraz członków rodzin żołnierzy wyklętych Ziemi Brzeskiej. Wszyscy będą mogli posłuchać poezji i pieśni patriotycznych.

W Dąbrowie Tarnowskiej 3 marca zaplanowano bieg pamięci „Tropem Wilczym”. Organizuje go samorząd miasta razem z fundacją „Wolność i demokracja” oraz Jednostką Strzelecką im. Mariana Kukiela. Bieg rozpocznie się w parku miejskim o 14.30 na dystansach 1963 m i 3 km.

W Jadownikach bieg „Tropem Wilczym” odbędzie się również 3 marca, już po raz siódmy. Tu spod szkoły o godz. 12 wystartują biegacze na dystansie 10 km, a o 12.15 na dystansie 1963 m. Do tej pory udział w biegu zadeklarowało ponad 300 osób.

W Mielcu w bazylice św. Mateusza 1 marca o godz. 13 zostanie odprawiona Msza św. w intencji żołnierzy wyklętych, a po niej na budynku I Liceum Ogólnokształcącego zostanie dsłonięta tablica pamięci Młodzieżowych Organizacji Antykomunistycznych.

Parafia św. Idziego w Zakliczynie zaprasza w piątek 1 marca na powiatowe obchody narodowego święta.

- O 8.30 będzie w naszym kościele uroczysta Msza św. w intencji ojczyzny i w intencji wszystkich żołnierzy wyklętych, a także w intencji kpt. Jana Dubaniowskiego - mówi proboszcz. O 9.30 na cmentarzu odbędzie się ceremonia złożenia kwiatów na grobie kpt. Jana Dubaniowskiego, a o godz. 10 w szkole podstawowej akademia „Przysięgli służyć wiernie… O rodzinie niezłomnej opowieść”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama