Nowy numer 42/2019 Archiwum

Jadowniki: Ponad czterystu biegaczy i dwa psy przejdź do galerii

Dla żołnierzy wyklętych wilczym tropem pobiegli dzieci, młodzi, dorośli i… zwierzęta.

Spod szkoły w Jadownikach wystartowali 3 marca uczestnicy VII edycji biegu pamięci żołnierzy wyklętych Tropem Wilczym.

Na starcie biegu na 10 kilometrów stanęło 261 biegaczy. 161 wzięło udział w biegu na 1963 metrów. Marcin, który w ubiegłym roku zdobył na tym dystansie II miejsce, z chęcią przyjechał do Jadownik, by ponownie wystartować w biegu. - Trasa jest bardzo przyjemna, znaczny dystans pokonuje się drogami leśnymi. Bieg łączymy z uczczeniem żołnierzy wyklętych. Chcemy choć minimalnym wysiłkiem podziękować im za walkę dla naszej wolności - mówi chłopak.

Drugi raz biegnie również Daria. - Aktywność to jedno, pamięć to drugie. Człowiek nie tylko spędza dobrze czas wolny, ale jest bliżej historii Polski, dzięki biogramom wyklętych, grafikom na koszulkach i portretom patriotów ustawionych na trasie biegu - dodaje dziewczyna.

W biegu na 1963 metrów, który upamiętnia datę śmierci ostatniego żołnierza wyklętego, wzięły udział także dwa psy. - Wabią się Holka i Dzwoneczek. Mają za sobą udział w różnych zawodach biegowych w kraju i za granicą, więc są do takiego wysiłku przygotowane - mówią opiekunki zwierzaków.     

Jadownicki bieg Tropem Wilczym zorganizowali Stowarzyszenie „Nasze Jadowniki”, sołtys oraz rada sołecka Jadownik, gmina Brzesko, a także ZHP Szczep Czarny im. Bohaterów Państwa Podziemnego z Jadownik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL