Nowy numer 08/2020 Archiwum

Ze św. Tomaszem

WSD w Tarnowie: Biskupi, księża przełożeni, profesorzy i alumni świętowali uroczystość patronalną.

W Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie odbyła się 7 marca doroczna uroczystość patronalna ku czci św. Tomasza z Akwinu.

Świętowanie rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem ks. dr. Wojciecha Gałdy, z homilią ks. prof. Stanisława Wszołka.

Przed południem w auli odbyła się uroczysta akademia. Wykład „Problem początku świata w ujęciu św. Tomasza z Akwinu” wygłosił ks. dr hab. Tadeusz Pabjan. Księgą pamiątkową uczczono jubileusz 65-lecia urodzin ks. prof. Antoniego Żurka. Przedstawienie inspirowane życiem i myślą św. Tomasza z Akwinu przedstawili klerycy z II roku studiów.

Więcej przeczytacie w artykule ks. Mariana Kostrzewy „O nowym ateizmie, Wielkim Wybuchu i pokusach, które toczą teologa…”. Galerię zdjęć i filmów znajdziecie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama