Nowy numer 09/2020 Archiwum

Dwóch podporuczników

Diecezja: Ks. dr Marcin Krępa i ks. Albert Adamczyk promowani w Warszawie na pierwszy stopień oficerski.

W Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych na Placu Piłsudskiego w Warszawie odbyła się uroczysta promocja na pierwszy stopień oficerski.

- Podpisuje go prezydent RP - wyjaśnia ks. dr Marcin Krępa, dyrektor domu rekolekcyjnego w Ciężkowicach, który - razem z ks. Albertem Adamczykiem - otrzymał stopień podporucznika. - Promocję otrzymało w sumie 38 duchownych, w tym księża katoliccy, prawosławni, grekokatoliccy i pastorzy - dodaje ks. Krępa.

Tarnowscy księża mogą pełnić funkcję kapelanów Wojsk Obrony Terytorialnej. Na terenie diecezji tarnowskiej funkcjonuje już 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy, który przynależy do 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Pługa Cieplińskiego.

- Od dziecka czułem miłość do munduru i wojska, więc teraz spełniają się moje marzenia. Przede wszystkim jestem jednak księdzem, duszpasterzem, który jak żołnierz jest zawsze gotowy i zawsze blisko, by pełnić swoją posługę - podkreśla ks. ppor. Krępa.

Zdjęcia z uroczystości znajdziecie TUTAJ!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama