Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy dodatku do Gościa Niedzielnego w diecezji tarnowskiej

Tarnowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • BIERZMOWANIA
  • GALERIE
  • STUDIUM BIBLIJNE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • SYNOD
    • PARAFIE
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 22/2025
    GN 22/2025 Dokument:(9278877,Dziecko chce do Jezusa!)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
  • GN 21/2025
    GN 21/2025 Dokument:(9268666,Przyszłość świata)
  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
tarnow.gosc.pl → Informacje → Stary Sącz: Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Akcji Katolickiej

Stary Sącz: Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Akcji Katolickiej przejdź do galerii

W centrum pielgrzymowania "Opoka" dziś zakończą się międzydiecezjalne rekolekcje dla liderów tego ruchu.

 
Uczestnicy rekolekcji z prowadzącym, ks. Janem Bartoszkiem, i biskupem tarnowskim Andrzejem Jeżem Beata Malec-Suwara /Foto Gość
⏮ ⏪
⏩ ⏭

Trzydniowe rekolekcje rozpoczęły się w piątek 8 marca. Prowadzi je ks. Jan Bartoszek, asystent Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Uczestnicy to liderzy ruchu w diecezji zamojsko-lubaczowskiej, lubelskiej, przemyskiej, krakowskiej i tarnowskiej. W sumie blisko 100 osób. Hasłem rekolekcji są sparafrazowane słowa Jana Pawła II "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Akcji Katolickiej".

- Przygotowujemy się do 25-lecia Akcji Katolickiej w Polsce i w naszej diecezji, w związku z czym chcemy, aby to oblicze Akcji Katolickiej ciągle się odnawiało. Z racji hasła roku duszpasterskiego, które brzmi "W mocy Bożego Ducha", skoncentrowaliśmy się w naszych rekolekcjach na owocach Ducha Świętego. Owoce to łaski, których Pan Bóg nam udziela i jestem przekonany, że dzięki nim możemy odnawiać oblicze Akcji Katolickiej. Otrzymuje je każdy z nas w równym stopniu, bo każdy może być uprzejmy, życzliwy, promieniować miłością, dobrocią i pokojem. Od nas zależy, na ile my z tą łaską podejmiemy współpracę - tłumaczy ks. Jan Bartoszek.

W sobotę z uczestnikami rekolekcji spotkał się biskup tarnowski Andrzej Jeż. - Gorąco życzę wszystkim tutaj zebranym, a za waszym pośrednictwem wszystkim członkom Akcji Katolickiej, by przenikał was nieustannie Boży entuzjazm w działaniu, w szerzeniu i budowaniu dobra, głoszeniu królestwa Bożego oraz w upominaniu się o Bożą prawdę, której poznanie przynosi nam rzeczywistą wolność - mówił biskup do zebranych.

- Niech Duch Święty ogrania was i niesie pocieszenie oraz wewnętrzną świeżość, buduje harmonię myśli i udziela siły waszemu działaniu, byście jako Akcja Katolicka szli i przynosili owoc we współczesnych realiach życia Kościoła i by ten owoc wasz trwał - dodał.

Rekolekcje te ks. Jan Bartoszek poprowadzi także w pozostałych częściach kraju. Liderzy AK z poszczególnych diecezji spotkają się w Poznaniu, Częstochowie i Warszawie.

« ‹ 1 › »
Międzydiecezjalne rekolekcje Akcji Katolickiej w Starym Sączu

Foto Gość DODANE 10.03.2019

Międzydiecezjalne rekolekcje Akcji Katolickiej w Starym Sączu

Od 8 do 10 marca w starosądeckiej "Opoce" odbywały się rekolekcje dla liderów Akcji Katolickiej z południowo-wschodniej Polski. Prowadził je ks. Jan Bartoszek, asystent AK DT. 9 marca z uczestnikami spotkał się biskup tarnowski Andrzej Jeż.  
oceń artykuł Pobieranie..

Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

|

GOSC.PL

publikacja 10.03.2019 10:10

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • AKCJA KATOLICKA
  • BP ANDRZEJ JEŻ
  • KS. JAN BARTOSZEK
  • OPOKA STARY SĄCZ
  • REKOLEKCJE
  • STARY SĄCZ

Polecane w subskrypcji

  • Jak interpretować sondaże? Opisują rzeczywistość czy raczej ją kreują?
    • Polska
    • Wojciech Teister
    Jak interpretować sondaże? Opisują rzeczywistość czy raczej ją kreują?
  • W Polsce ubywa obywateli. Czyli tych, którzy wierzą, że ich głos coś znaczy
    • Polska
    • Konstanty Pilawa
    W Polsce ubywa obywateli. Czyli tych, którzy wierzą, że ich głos coś znaczy
  • „Madonna z Dzieciątkiem ukazująca się św. Filipowi Nereuszowi i św. Julianie Falconeri” na płótnie z XVIII w.
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    „Madonna z Dzieciątkiem ukazująca się św. Filipowi Nereuszowi i św. Julianie Falconeri” na płótnie z XVIII w.
  • George Weigel dla „Gościa Niedzielnego”: Przyszłość świata może istnieć bez Chrystusa, ale będzie to przyszłość bardzo ponura
    • Rozmowa
    • ks. Rafał Skitek
    George Weigel dla „Gościa Niedzielnego”: Przyszłość świata może istnieć bez Chrystusa, ale będzie to przyszłość bardzo ponura
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X