Nowy numer 09/2020 Archiwum

Od domu biskupiego rozpoczęła się peregrynacja Piety z bazyliki katedralnej

Kopia figury nawiedzi także zgromadzenia zakonne i domy mieszkańców parafii katedralnej.

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu w parafii katedralnej rozpoczęła się peregrynacja kopii figury Matki Boskiej Bolesnej z tarnowskiej bazyliki. Pierwszym domem, który nawiedziła, jest dom biskupi. Modlitwa przed kopią Piety potrwa tam dobę.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż mówił radiu RDN o swoich związkach z Pietą - najpierw limanowską i teraz także katedralną. Liczy na to, że peregrynacja ożywi duchowo parafię katedralną i jeszcze bardziej zintegruje parafian przynależących do katedry, która jest matką wszystkich kościołów w diecezji tarnowskiej.

Ks. Adam Nita, proboszcz parafii katedralnej, mówi, że peregrynacja potrwa półtora roku. Wierni w czasie wizyty duszpasterskiej chętnie deklarowali przyjęcie figury Matki Bożej Bolesnej w swoich domach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama