Nowy numer 09/2020 Archiwum

W Bochni "u Pawła" Droga Krzyżowa odprawiana jest codziennie

Dzieje się tak od blisko 10 lat z inspiracji Jana Pawła II.

W kościele pw. św. Pawła Apostoła w Bochni od blisko 10 lat we wszystkie dni Wielkiego Postu odprawiana jest Droga Krzyżowa. Inspiracją był Jan Paweł II, który także w Wielkim Poście odprawiał ją codziennie.

- Od początku istnienia naszej parafii codziennie na pół godziny przed Mszą św. odmawiany jest Różaniec. Kiedy blisko 10 lat temu w naszym kościele stanęła figura Jana Pawła II, z jego inspiracji codziennie w Wielkim Poście odprawiana jest w tym czasie Droga Krzyżowa. Prowadzą ją poszczególne grupy działające w parafii pod przewodnictwem kapłana - mówi ks. prał. Jan Nowakowski, emerytowany proboszcz parafii.

W poniedziałki Drogę Krzyżową prowadzą kręgi rodzin Domowego Kościoła, we wtorki - Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Akcja Katolicka, w środy - Droga Neokatechumenalna, we czwartki – Caritas i Rodzina Kolpinga, a w soboty - Róże Żywego Różańca. W piątki Droga Krzyżowa odprawiana jest o godz. 9.00, 16.30 (dla dzieci), 17.30 i 19.15 (dla młodzieży).

Z uczestnictwem w nabożeństwie wiąże się zyskanie odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama