Nowy numer 2/2021 Archiwum

Tarnowska Caritas pomoże poszkodowanym w wichurze

Wielkość wsparcia będzie uzależniona od rodzaju zniszczeń dokonanych przez ostatnią wichurę.

Informacje o zniszczeniach mają przesłać proboszczowie parafii, w których doszło do uszkodzeń budynków mieszkalnych i gospodarczych. Do tej pory Caritas Diecezji Tarnowskiej ma informację o 47 domach z 29 parafii. Wielkość pomocy będzie uzależniona od rodzaju zniszczeń wywołanych podczas ostatniej wichury. Więcej o tym przeczytacie TUTAJ.

Według PSP Limanowa bilans dwóch dni: 10 i 11 marca to ponad 100 uszkodzonych budynków, powalone drzewa, uszkodzone słupy i linie  energetyczne. W powiecie nowosądeckim zostało uszkodzonych około 90 dachów, w tym 40 na budynkach mieszkalnych, a 50 na gospodarczych.

W powiecie dąbrowskim strażacy uczestniczyli w prawie 100 zdarzeniach związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. Zabezpieczyli ok. 30 budynków mieszkalnych i 20 gospodarczych.

PSP Bochnia informuje, że zostało uszkodzonych 68 budynków mieszkalnych i 81 gospodarczych. W powiecie brzeskim dachy zostały uszkodzone na blisko 50 budynkach. W powiecie tarnowskim 11 marca doliczono się około 60 uszkodzonych budynków mieszkalnych i gospodarczych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama