W Woli Radłowskiej rozstrzygnięty został konkurs "Błogosławiona Karolino świeć nam przykładem".
- W tym roku napłynęło prawie 600 prac, w tym 412 plastycznych i 184 poetyckie. Podkreślić jednak bym chciała, że prace zostały nadesłane aż z 12 województw. Są nagrodzeni nie tylko z Małopolski, ale Zachodniopomorskiego, Świętokrzyskiego Śląskiego. To o tyle ważne, że bł. Karolina idzie w świat, jest znana coraz lepiej poza naszym środowiskiem, poza diecezją - mówi Jadwiga Bieś, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Radłowskiej, który po raz 16. zorganizował Ogólnopolski Konkurs Poetycko-Plastyczny.
- Prac było mniej niż w latach poprzednich, ale lepiej przemyślane, bardziej zgodne z tematem, w porównaniu do lat ubiegłych, kiedy wiele prac trzeba było odrzucić ze względu na znikomą zgodność z tematem. W tym roku tego nie było. W ogóle poziom rośnie i prace są coraz lepsze, i to dobrze, bo ci, którzy biorą udział w konkursie rozwijają się, prace są coraz dojrzalsze na czym nam od lat zależało - mówi Ryszard Ostrowski z tarnowskiej delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty, przewodniczący jury.
Drugi rok z rzędu konkurs wspiera Wydział Katechetyczny tarnowskiej kurii. - Widzę ogromną pracę, jaką wokół swojego patrona wykonuje szkoła w Woli Radłowskiej. Tu bł. Karolinę widać w bieżącej działalności szkoły, w programie wychowawczym, i wyjazdach do Zabawy, wreszcie w ogólnopolskim konkursie. Szkoła ta wzięła patrona i traktuje go poważnie. On przenika każdy aspekt życia szkoły, jest realnie obecny w życiu tej społeczności, co ważne, nie tylko uczniów, ale i nauczycieli - podkreśla ks. dr Tomasz Lelito, dyrektor Wydziału Katechetycznego.
Nagrody podczas rozstrzygnięcia wręczali m.in. ks. infułat Adam Kokoszka, Artur Puciłowski, dyrektor tarnowskiej delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty, Tomasz Stelmach, członek zarządu Powiatu Tarnowskiego i Wiesław Armatys, wiceburmitstrz Radłowa.